Podle pracovníka blanenské radnice Milana Slouky, který má na starosti komunikace, byl celkový stav ulic v Blansku špatný. „Začínalo to už ohrožovat bezpečnost v ulicích. Dělat jednotlivé vysprávky přestalo mít smysl. Lokální úpravy jsou totiž dražší než celoplošné,“ vysvětlil Slouka, proč jsou tyto opravy nutné.

V současnosti tedy začali dělníci vylepšovat ulice Rodkovského, Havlíčkovu či Erbenovu. V Lažánkách silnici upraví do konce září. „Z části na silnici položíme asfaltový koberec, část vydláždíme,“ přiblížil Slouka.

Opravy v blanenských ulicích si vyžádají necelé čtyři miliony korun. „V ulici Rodkovského necháme spravit chodníky. Je tam potřeba udělat výškové úpravy. Dále spravíme silnici,“ pokračoval Slouka s tím, že letní prázdniny jsou pro rekonstrukce ideální. V ulici Rodkovského totiž sídlí škola a školka. O prázdninách není tolik využívaná. „Dále je na řadě ulice Havlíčkova, kde posílíme obrubníky, upravíme podloží a podobně. Základní škole Erbenově zase přibude příjezdová komunikace,“ jmenoval další ulice, kde se pracuje, Slouka. Koncem srpna by měly být veškeré úpravy hotové.

Dodatečně radní na seznam přidali blanenskou ulici Boženy Němcové. „Tam začneme v pozdější době. Ulice bude hotová v říjnu,“ podotkl pracovník blanenské radnice Slouka.