Zastupitelský slib tak složili zástupci sdružení nezávislých kandidátů Újezd občanům Klára Pluskalová, Alice Šuhájková a Jaroslav Říha. A také zastupitel Pavel Pražan ze Sdružení nezávislých kandidátů 2012.

V loňském referendu Újezdští dali najevo, že chtějí opravit budovu obecní úřadu a znovu tam otevřít mateřskou školu. Některým Újezdským se ale zdálo, že vedení obce toho pro novou školku od referenda moc neudělalo. Na protest proti tomu letos březnu odstoupil jediný opoziční zastupitel v Újezdě Jaroslav Říha (Věci veřejné). Náhradník za něj žádný nebyl a v zastupitelstvu tak zbyli jen čtyři lidé (všichni Sdružení nezávislých kandidátů 2010). V obci tak byly nové volby, které vyhrálo sdružení nezávislých kandidátů Újezd občanům.

Dosavadní starosta Újezdu u Černé Hory Jan Stejskal se už na vedení obce přímo podílet nebude. Do voleb totiž ani nekandidoval. Nyní je ale zmocněncem dvou tamních kandidátek. Sdružení nezávislých kandidátů 2012 a Nezávislí pro Újezd, které získaly každá po jednom mandátu. „Dopadlo to, jak to dopadlo. Rozhodli občané, a to musíme všichni respektovat," vyjádřil se k výsledkům voleb Stejskal.