„Myslím, že lepší by bylo, kdyby se volby do krajského i obecního zastupitelstva konaly současně, a to v pátek i v sobotu. Hlavně starší lidé se ptali, kdy mají jít tedy volit, aby nemuseli chodit dvakrát," míní Josef Beran z Újezdu.

Že voliči v Újezdě čekali až na dobu, kdy budou moci volit do krajských i obecních voleb současně, dokazuje i volební účast v krajských volbách v pátek. „V prvním volebním dni přišlo jen osm voličů z dvou set sedmnácti. Když chtěli volit i do obecního zastupitelstva, museli hlasovat v sobotu znovu," řekl předseda volební komise Josef Mašek.

Volby do obecního zastupitelstva tamní obyvatele zajímají mnohem víc. „Komunální volby se nás týkají přímo, kandidáty známe osobně. Právě proto pro nás bylo rozhodování lehké, víme co je to za lidi a co od nich můžeme čekat. Jsme pro každou změnu," řekli manželé Tanečkovi.

Újezdští si vybírají v obecních volbách ze tří kandidátek. Nefiguruje na nich už jméno starosty ani místostarosty. Zastupitelstvo se v obci rozpadlo v březnu poté, co odstoupil zastupitel za Věci veřejné a nebyl za něj náhradník. Zbyli tak jen čtyři zastupitelé, což ze zákona nestačí.