K posezení pozve pěší i cyklisty. „Na kole jezdím rád. Potkat v přírodě lesní bar, to by se mi líbilo. Zatím jsem se s ničím podobným nesetkal," nadchl se projektem čtrnáctiletý Jáchym Samuel Kurbel z Blanska. Jeho kamarádi však vyjádřili obavy. „Zajímalo by mě, jestli do pokladničky každý dá skutečně tolik peněz, kolik má," řekl David Sedlák a Jan Majerech přidal zamyšlení, jestli po sobě každý i navštívené místo uklidí.

Zkušenosti například z Jeseníků ukazují, že lesní bary fungují. „My ho v areálu Staré Huti chceme dokončit v průběhu května, abychom stihli otevření Býčí skály," uvedl ředitel EVC Švýcárna Robert Kubáň. Lesní bar i venkovní knihovnu přitom na zkoušku otevřeli už o Vánocích. Pro děti zde jako obdoba pískoviště bude kameniště nebo tabule s křídami. „Snažili jsme se vše dokončit už dřív, ale problémem byl nedostatek peněz. Náklady totiž přesáhnou sedmdesát tisíc korun," přiblížil Robert Kubáň.

Přitom většinu práce udělali dobrovolníci. A ti se činili i minulý víkend. Ve spolupráci s organizací TamJdem tu podle Kubáně odpracovali sto sedmdesát hodin. „Pomáhali při budování baru a knihovny, kromě toho jsme připravili materiál na stavbu hospodářské budovy nebo natírali balkony," uvedl některé práce ředitel centra.