Na nově dokončeném hřišti návštěvníci navíc najdou motýlkový posilovací stroj, fitness prvek imitující pohyb při jízdě na lyžích či lavici s madly. Prostor lemuje zídka, kterou ještě letos doplní dřevěné lavice. Vybudování tohoto sportoviště je součástí postupné revitalizace rekreační oblasti Palava, která se nachází na severním okraji Blanska.

Obnovu rekreační oblasti město zahájilo letos na jaře. „Palava je vyhledávaným místem, kde nejen obyvatelé Blanska tráví svůj volný čas. Je to celoročně navštěvovaná a oblíbená lokalita. Vnímáme, že si už zaslouží revitalizaci. Úpravy si vyžádají několik desítek milionů korun, proto změny chceme provádět postupně,“ podotkl tamní starosta Jiří Crha.

Milovníci koupání se do budoucna dočkají úpravy břehů vodní nádrže. U restaurace Myslivna v severní části vznikne nová písečná pláž. V plánu je také nové pobytové molo oddělující část pro plavce a neplavce, skluzavka, dřevěné stupně sloužící pro opalování i relaxaci, jejichž součástí bude také schodiště vedoucí přímo k vodní hladině. Úprav se dočká i nedaleké beachvolejbalové hřiště, cyklostezka nebo místo ke grilování.