Auta zaparkovaná v křižovatce či na přechodu. Takový obrázek je často k vidění u hlavní pošty v Blansku. Blízká parkovací místa jsou totiž většinou plná, takže lidé parkují i tam, kde by neměli.
ČTĚTE TAKÉ: ŘIDIČI PARKUJÍ I NA PŘECHODU
„Vím, že bych takto parkovat neměla, ale jinde nebylo místo. Pracují na úřadě, takže jezdím pro poštu každý den a vždy se s problémem, že nemám kde zaparkovat, potýkám,“ řekla například žena, která zůstala se svým autem stát na přechodu.
Problém, kam umístit auto, měl i řidič Josef Štěpánek. „Blízké parkoviště bylo plné, takže jsem neměl kde jinde zaparkovat než tady na přechodu,“ řekl Štěpánek.
Krušné chvilky zažil u hlavní blanenské pošty před pár dny i Petr Novotný. „Jel jsem pro těžký balík, takže jsem samozřejmě chtěl parkovat co nejblíže. Všude ale bylo plno a před dvorem, kam jsem dříve zajížděl, byla nově dána značka zákaz vjezdu,“ postěžoval si Novotný.
Lidé nemohou vjíždět do dvora
O problémech s parkovacími místy u pošty ví i blanenský místostarosta Lubomír Toufar. „Je to tam problemtické. Navíc se nyní nesmí zajíždět do dvora, takže situace se ještě zhoršila. Zajímal jsem se, jestli je tam ta značka oprávněně, ale zjistil jsem, že ano. Dvůr totiž patří k bytovému domu, je to tedy soukromý pozemek,“ uvedl Toufar.
Více parkovacích míst u pošty se podle místostarosty lidé v dohledné době nedočkají. „Chceme problém s parkováním řešit v celém městě, ale zatím nevím, že by byl nějaký konkrétní návrh pro řešení u pošty. Je tam málo místa. Navíc mně osobně by se pošta líbila na jiném místě. Někde více v centru, kde by pak bylo i více míst na parkování,“ doplnil Toufar.
Podle mluvčí České pošty Marty Selicharové lidé na problémy s parkováním příliš neupozorňují. „Stížnosti máme jen sporadicky a většinou jen v souvislosti s podáním či dodáním objemné zásilky. Takové případy řešíme tak, že lidé mohou na krátkou dobu vjet do dvora,“ sdělila Selicharová. která doplnila, že Česká pošta má na blízkém parkovišti pronajata čtyři parkovací místa.
Ta ale, jak uvedl Štěpánek, často nestačí, takže lidé parkují i tam, kde se nesmí. „Stojí se svým autem v křižovatce nebo na přechodu, což je samozřejmě nebezpečné,“ řekl ředitel Městské policie v Blansku Martin Lepka. Ten doplnil, že špatné parkování řeší policisté u pošty často. „Za den minimálně pět až šest případů. Některým řidičům dáváme pokutu i opakovaně,“ řekl Lepka a dodal, že za špatné parkování mohou řidiči dostat pokutu až tisíc korun.