Aby se pacienti cítili v letovické nemocnici lépe, to si od stavebních úprav slibuje ředitelka Drahoslava Královcová. „Vedle výtahových šachet chceme přistavět další objekt. Tam přestěhujeme vyšetřovny, nebudou chybět ani čajové kuchyňky. V přízemí zase plánujeme zřídit centrální umývárnu nádobí pacientů,“ popsala ředitelka. Podle ní se díky této novostavbě uvolní prostory ve stávající budově. Otevře se tak možnost udělat izolační pokoj pro pacienta zasaženého infekční chorobou.

V budoucnu by se také měl snížit počet lůžek v pokojích. „Nyní jsou u nás pokoje osmi a devítilůžkové. To se do jednadvacátého století určitě nehodí,“ míní Královcová.

Dělníci se vrhnou i do výměny evakuačního výtahu. Ten starý totiž nevyhovuje. „Dráhu výtahu necháme prodloužit až do půdních prostor, se kterými máme v budoucnu také plány,“ přiblížila Královcová.

Úpravy spolknou jedenáct milionů korun. Na jejich uskutečnění přispěl penězi Jihomoravský kraj. Z tamní pokladny poputuje do Letovic přes pět milionů korun. Vedení nemocnice doufá, že se záměr podaří v tomto roce uskutečnit.

Letošní rekonstrukce a novostavba však nejsou poslední. „Časem chceme udělat i nové sociální zázemí pro pacienty i personál. V podkroví by měly vzniknout šatny pro zaměstnance,“ popsala ředitelka.