Smysl akce je podle pořadatelů jasný. „Naším hlavním cílem je, abychom naši školu představili lidem z trochu jiného pohledu. Zatímco jinde tráví učitelé se žáky mnoho času na různých exkurzích, my jsme to pojali opačně. Chceme, aby lidé z oboru jezdili k nám," uvedla Ludmila Kintrová z vedení školy.

Program věnovaný stavebnictví a bydlení se bude konat od úterý do čtvrtka a většina přednášek se uskuteční v dopoledních hodinách. „Stejně jako v minulých letech počítáme především s účastí studentů z různých škol hlavně technického zaměření a lidí, kteří se třeba i profesně zajímají o určitý obor," podotkla Kintrová.

Studenti jsou hlavními aktéry akce. „Jednotlivé přednášky buď do značné míry organizují, nebo se jich alespoň aktivně účastní. Sami tvoří na takzvaných workshopech. Výsledky jejich práce ukážeme na speciálních výstavkách," řekla Kintrová.

Vstup na jakoukoliv část programu je zdarma. „Zástupci několika českých firem budou připraveni na vysoké úrovni debatovat o tradičních oborech, jako jsou například stavebnictví, zednictví nebo nábytkářství. Možná ještě o něco více než v minulých letech se budou věnovat keramice. Upozornila bych například na přednášku o japonské podobě keramiky, která začne v úterý v deset hodin dopoledne," dodala Kintrová.