Startuje se od šesti do desíti hodin ráno od boskovické sokolovny. Startovné je třicet korun. „Kolik přijde lidí? Záleží na počasí. Loni zde bylo něco přes dvě stě turistů. Zhruba dvě třetiny výletníků šly pěšky a zbytek jel na kole," řekl za pořadatele pochodu Jaroslav Oldřich.

Na turisty čeká v sobotu sedm pěších a čtyři cyklistické tratě. Nejkratší pěší trasa měří pět kilometrů a lidé si na ní projdou zajímavá místa přímo v Boskovicích. „Podívají se do muzea, synagogy, vystoupají na radniční věž a půjdou také na hrad," upřesnil Oldřich.

Pochod za sedmizubým hřebenemSO 18. 5. sokolovna Boskovice

START 6.00–10.00

pěší trasy: 5–8–16–32–46–54–63 km

cyklo trasy: 20–53–83–104 km

Podle něj nejvíce turistů volí šestnácti a dvaatřicetiki­lometrovou trať. Novinkou je letos trasa na šestačtyřicet kilometrů. Vede z Boskovic do Skalice nad Svitavou, Lysic, Bedřichova, Kunic, přes Kunštát, Sebranice a Mladkov zpět do Boskovic. Nejdelší pěší trasa je dlouhá třiašedesát kilometrů a vede až do Moravského krasu a pak zpět do Boskovic.

Cyklisté si mohou vybrat ze čtyř různě dlouhých tras. Na té nejkratší ujedou dvacet kilometrů. Nejdelší má sto čtyři kilometry. V cíli pochodu v boskovické sokolovně připraví pořadatelé občerstvení a pro zájemce také nocleh ve vlastních spacácích.