„Lidé si budou moci prohlédnout nejzajímavější místa ve městě. Prohlídka má přispět k rozvoji cestovního ruchu a přilákat turisty k návštěvě krásných míst v Boskovicích. Prohlédnout si budou moci například zámeckou zahradu, židovský hřbitov anebo interaktivní výstavu v Muzeu regionu Boskovicka. Ukážeme ale jen její část, abychom v lidech vzbudili touhu navštívit ji," popsal jeden z autorů virtuální prohlídky Daniel Truhlář.

Autoři se podle něj snaží zvěčnit to které místo především v době, kdy to tam nejvíce žije. „Například koupaliště jsme nafotili v létě, kdy tam byla spousta návštěvníků, a letní kino při koncertu Jarka Nohavici. Hlediště bylo do posledního místa zaplněné diváky," uvedl Truhlář.

Zájemci si budou moci virtuálně prohlédnout to, co je zajímá, nejen na počítači, ale také tabletu, a dokonce i v mobilním telefonu.

U každého místa či objektu bude uveden stručný popis a jeho otevírací doba. „Ještě dolaďujeme velikost a obsah textů tak, aby byly pro každého srozumitelné. Platformu lze informačně stále rozšiřovat. Město může takto představit nejen své památky, ale dát prostor i tradičním firmám jako významným zaměstnavatelům, školám či restauracím, pokud o to projeví zájem," uvedl další z autorů prohlídky Jan Vafka.

Myšlenka prezentování vzdělávacího zařízení na webu města se zamlouvá například řediteli Střední školy André Citroëna v Boskovicích Karlu Ošlejškovi. „Virtuální prohlídku již máme spuštěnou na webových stránkách naší školy a každý rok ji aktualizujeme. Je hojně navštěvovaná. Pokud bychom měli možnost prezentovat se i na stránkách města, tak bychom to nejspíš uvítali. V Boskovicích má naše škola významnou roli a určitě bychom se tímto způsobem dostali do širšího povědomí turistů i zájemců o studium," uvedl Ošlejšek.

Také Blansko si budou moci zájemci o návštěvu města možná prohlédnout z ptačí perspektivy a přes internet se pokochat prostorami jeho významných objektů. Ale podle starosty města Iva Poláka nejdříve v roce 2017. „Nabídku o zpracování virtuální prohlídky jsme dostali zhruba před rokem. Ale uvažovat o ní budeme až v příštím roce, kdy budeme měnit design našich webových stránek. Chceme, aby byly pro návštěvníky poutavější a přehlednější. Asi před čtrnácti dny jsme spustili nový profil města na Facebooku, který jsme dosud neměli," popsal Polák.

Například letovickou radnici myšlenka virtuální prohlídky nenadechla. „Na webových stránkách máme o městě i tak dostatek důležitých informací. Obávám se, že pokud bychom spustili prohlídku zajímavých míst na webu, lidé by pak procestovali město pouze virtuálně a osobní návštěva by je nelákala," míní starosta Vladimír Stejskal.