Novou vycházkovou trasu zbudovalo občanské sdružení Včela pro Moravský kras s přispěním fondů Evropské unie. Stezka vyšla zhruba na dvě stě tisíc korun. „Trasu jsme slavnostně otevřeli 20. září Během naděje, který podporuje onkologické pacienty,“ sdělila jednatelka společnosti Včela pro Moravský kras Eva Zigalová.

Návštěvníci na trase minou jedenáct informačních panelů. Některé z nich informují o obci Vilémovice, jiné o regionu Moravský kras a další o včelařství. Například na třech včelařských panelech se turisté dozví jaká je úloha včely v krajině a na panelu s názvem Včelařův rok, co všechno musí udělat včelaři, než je hotový med.

Stezka navazuje na další turistické trasy Moravského krasu. Turisté se na ni dostanou směrem od Jedovnic a na konci trasy můžou pokračovat návštěvou Macochy nebo blízké zříceniny Blansek.

Spolu se stezkou je ve Vilémovicích vybudováno posezení a odpočinkové místo nedaleko návsi. Blízko je i včelařství Včelka, kde si zájemci mohou zakoupit produkty z medu a mateří kašičky. „Kromě medu je to například kosmetika, prostředky proti nachlazení, perníky, medovina či svíčky,“ dodala Zigalová.

Petra Havlíková