Na místě bude možné získat razítko a tričko vytvořené pro tuto příležitost. Turistům pořadatelé doporučují dorazit jedním z následujících způsobů.

Blansko – nádraží (8,5 kilometru): po zelené na Těchov – po žluté na Obůrku – po modré na Podvrší

• Blansko – vlaková zastávka (7 kilometrů): po modré přes Obůrku na Podvrší

Husí slavnosti v Boskovicích.
Víkend na Blanensku. Boskovice lákají na Husí slavnosti, dorazí Michal Nesvadba

• Rájec-Jestřebí (11 kilometrů): po žluté přes Karolín, Petrovice do Vavřince – po modré přes Veselici na Podvrší

• Doubravice n. Svit. (13 kilometrů): po červené do Kuniček – po silnici na křižovatku se zelenou – po zelené přes Žďár do Petrovic – po žluté do Vavřince – po modré přes Veselici na Podvrší

Boskovice (15 kilometrů): po zelené přes Žďár do Petrovic – po žluté do Vavřince – po modré přes Veselici na Podvrší

• Sloup (4,5 kilometru): po modré přes Vavřinec a Veselici na Podvrší

Ostrov u Macochy (8 kilometrů): po zelené přes Suchdol do Vavřince – po modré přes Veselici na Podvrší

Rudice (14 kilometrů): po červené přes Vilémovice, Macochu na rozcestí v Pustém žlebu – po zelené přes Suchdol do Vavřince – po modré přes Veselici na Podvrší

Pár z Blanenska projel trabantem bránou Orientu. Není to ohraná písnička, říká fanoušek této značky a sběratel vozů z bývalého východního bloku Michal Doležal.
Trabantem do Istanbulu? Nadšence z Adamova zdravili Turci zdviženým palcem

Historie klubu

V počátcích byla činnost blanenského Klubu českých turistů soustředěna hlavně na zpřístupnění a popularizaci Moravského krasu. „U horního můstku Macochy vybudoval zděnou turistickou útulnu, v samotném Blansku provozoval několik nocleháren a hledal a vytyčoval nové cesty v celé oblasti. Činnost odboru byla narušena světovými válkami, ale ani v této době zcela neustává,“ uvedl předseda Klubu českých turistů v Blansku Ondřej Bláha.

Po nástupu komunismu v roce 1948 je stejně jako jiné obdobně zaměřené organizace postupně začleněn pod tělovýchovnou jednotu Sokol Blansko, pod kterou je také převeden veškerý majetek odboru. Hlavní náplní se stávají výpravy a tábory po republice, později i za hranice.

Blanenský pochod Za sněženkou do krasu se v sobotu konal už po čtyřicáté. V novodobé historii dorazil rekordní počet účastníků.
Za sněženkou do krasu vyrazil rekordní počet turistů. S dětmi i psy

V sedmdesátých letech vzniká oddíl mládeže, který se v dalších desetiletích úspěšně zapojuje do turistických závodů, a to i na mezinárodní úrovni. „Pro veřejnost odbor pořádá pochody. Díky své dosavadní a dlouhotrvající činnosti byl blanenský odbor zařazený do Síně slávy KČT. V současné době tvoří jeho členskou základnu téměř osmdesát turistů všech věkových kategorií,“ upozornil Bláha.