Divadelní roli trestance si střihl ajťák Michal z Prahy. Celé jméno zveřejnit nechtěl, redakce ho zná. Podle jeho slov je to skvělá příležitost, jak si v létě odpočinout od náročného povolání. „Chtěli jsme dětem ukázat, že zákon platí pro všechny. Po každém spáchaném zločinu přijde trest. Dřív nebo později,“ popisuje novou atrakci šerif městečka Luboš Jerry Procházka.

V zábavním parku se padouch Jack pohybuje v pruhovaném vězeňském oděvu. Uprchnout, jak si mu podařilo už tolikrát v minulosti, bude těžké. Na noze má totiž přivázanou kouli a navíc ho hlídá ozbrojený strážce zákona. Jen o chlebu a vodě však za katrem nezůstává. Vězeňskou stravu mu zpestřují sami návštěvníci westernu. Třeba řízky nebo limonádou „Jen šerif je pruďas. Nechápe, že jsem nevinný. Tedy skoro,“ tvrdí se smíchem nadšenec Michal v roli trestance.

Ochránci přírody chtějí řešit nárůst turistů, kteří přes noc kempují v obytných autech v Moravském krasu na Blanensku. Zejména na odstavných parkovištích u jeskyních a v jejich blízkosti.
Boom obytných aut v Moravském krasu: Kempování chceme omezit, říkají ochránci

Ročně navštíví městečko s kulisami Divokého západu v Boskovicích zhruba sto tisíc turistů. Jeho historie se začala psát před třiceti lety. Rozkládá se na ploše zhruba 17 hektarů na místě bývalé pískovny. Tu si Procházka s přáteli pronajal v 90. letech. Postavili tam týpí a zájemcům ukazovali, jak žili indiáni. Později z něj vybudoval westernový zábavní park. Největšími taháky posledních let jsou jezdecká show Geronimo a unikátní divadelní představení Vinnetou.

Příběh věrně kopíruje úvodní díl filmové série s Vinnetouem z roku 1963. Autoři se drží originálních dialogů i hudby. Práva koupili v zahraničí na tři roky a v boskovickém přírodním amfiteátru vybudovali stylové kulisy včetně několik metrů vysokého vodopádu. „Měli jsme obavy, že to bude propadák, že Vinnetou už děti a mladou generaci nebude zajímat. Opak je pravdou, jeho odkaz stále žije,“ vzpomíná na začátky představení Procházka.

Nerezová skluzavka, lanové a kovové průlezky. Na dopadové ploše písek. Tak vypadá nový herní prvek, který nechali Blanenští vybudovat na ploše mezi bytovými domy v ulici Dvorská.
Blansko má nové průlezky a klouzačku pro nejmenší. Ve Dvorské

Železnice s lokomotivou, dobový saloon, nádraží a indiánské pueblo přijdou sice po letošní sezoně pryč, ale za rok je nahradí další jedinečná show. „Jednáme o právech k představení na motivy filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Pokračujeme s týmem špičkových kaskadérů a profesionálních herců. V představení si zahrají také příznivci našeho městečka. Bude to velké. Kulisy se spoustou vody a akčních scén. Stejně jako nyní se chceme striktně držet filmové předlohy,“ nasťuje plány šerif Westernového městečka v Boskovicích.