Zázemí v nové sportovní hale najde i klub kolové ze Svitávky, který se může pochlubit tituly mistrů světa i republiky. Donedávna se jeho členové připravovali ve staré školení tělocvičně. Když chtěli uspořádat větší turnaj museli si pronajímat haly v sousedních městech. „Novou halu jednoznačně vítáme. Budeme mít lepší podmínky pro tréninky i pro pořádání turnajů. Ocení ji určitě i diváci, ať už kvůli zázemí nebo hledišti, které jich pojme nesrovnatelně více,“ prohlásil předseda svitáveckého klubu kolové Milan Chlup.

Nová hala bude vhodná i pro další sporty, jako jsou florbal, volejbal, házená nebo tenis. A využívat ji budou i kluby z okolních obcí a měst. „Hala stojí u základní školy, takže dopoledne bude patřit žákům. Odpoledne bude sloužit místním sportovním spolků. Velký zájem o ni ale mají i kluby z okolí, dokonce i z Brna,“ podotkl starosta Svitávky Jaroslav Zoubek.

Nové hala stojí na místě bývalé školní tělocvičny, která už byla v havarijní stavu. Stavba trvala deset měsíců a přišla na necelých třicet milionů korun.