Mezi prvními byl v pátek odpoledne ve volební místnosti starosta Blanska Lubomír Toufar. „Většinou chodím volit hned na začátku. Mám devětaosmdesá­tiletého otce, kterého ještě dnes povezu k volbám do Žďáru, kde má trvalé bydliště," vysvětlil Toufar.

Ten na kandidátce zakroužkoval tři preferenční hlasy. „Vybral jsem lidi, o kterých si myslím, že něco dokázali," dodal blanenský starosta a zároveň jeden z kandidátů na poslanecký mandát za ČSSD.

O programu v příštích hodinách měl Toufar jasno. Navštíví první ročník festivalu Via Bohemica v Blansku, v sobotu ráno chce stihnout drobné práce na zahrádce. „Pak chci jít fandit blanenským fotbalistům, kteří mají zápas, a po zavření volebních místností se vydám do volebního studia," vyjmenoval Toufar.

K volební urně si v pátek pospíšil také známý boskovický porodník Jan Machač. Hlasovací lístek hodil v boskovickém volebním okrsku číslo šest. V budově Střední odborné školy a Středního odborného učiliště André Citroëna. „Volil jsem jednu ze staročeských demokratických stran. Kterou přesně, to si nechám pro sebe," řekl Machač.

Vývoj voleb bude boskovický lékař o víkendu sledovat v televizi. „Volby si v televizi určitě pustím. Ale nebudu je sledovat nonstop. Mám také ještě fůru práce na zahrádce," pousmál se Machač.

Ve stejném volební místnosti jako Machač volil také rozhlasový režisér Tomáš Soldán, který žije v Olomouci. „Volit jsem chtěl doma, v Boskovicích. Spojil jsem návštěvu Boskovic s tím, že se uvidím s rodinou a přáteli. K volbám má podle mého smysl jít. Jak jinak se pokusit něco změnit," uvedl Soldán.