Dotace jsou podle blanenských úředníků totiž pro projekt klíčové. Měly by pokrýt šedesát procent nákladů. „Na zastupitelstvu jsme schválili, že do toho s nemocnicí, když sežene dotace, půjdeme napůl. Z těch čtyřiceti procent nákladů, které nepokryjí dotace, zaplatí město jako zřizovatel nemocnice polovinu a druhou pak ze svého rozpočtu nemocnice," uvedl blanenský starosta Ivo Polák.

Dohromady by město a nemocnici měly opravy přijít asi na dvanáct milionů korun. „Nedokážu odhadnout, kdy se dozvíme, jestli dotace získáme, nebo ne. Bez nich se do oprav ale pustit nemůžeme," uvedla před podáním žádosti o dotace na Státní fond životního prostředí ředitelka Nemocnice Blansko Vladimíra Danihelková.

Její slova potvrdil také blanenský starosta. „Když na zateplení nemocničních budov nebudou dotace, celý projekt padá. Na tak velkou investici totiž v současnosti nemáme v rozpočtu peníze," řekl Ivo Polák.

V první etapě mají podle Danihelkové dělníci opravit lůžkovou část blanenské nemocnice. „Poté přijde na řadu budova polikliniky a v poslední etapě pak vstupní trakt nemocnice," upřesnila Danihelková.