BLANENSKO:

Úvěr - komedie
Kdy: neděle 21. dubna od 19.00
Kde: Dělnický dům Blansko

Proč přijít: Známí herci Martin Zounar a Filip Blažek zavítají v neděli 21. dubna do Dělnického domu v Blansku. Od sedmi hodin večer se zde představí v inteligentní komedii Úvěr, která vypráví o tom, že o peníze se dá žádat mnoha způsoby.

Zahájení turistické sezony 2024, Boskovice
Kdy: sobota 20. dubna od 11.00
Kde: Boskovice, start - Masarykovo náměstí

Proč přijít: Na putování Boskovicemi se mohou zájemci vydat v sobotu 20. dubna. Start tradiční vycházky pro rodiny s dětmi je u radnice na Masarykově náměstí. Zde lidé obdrží mapku se sedmi stanovišti. Cíl trasy je zámecký skleník. Kdo se rozhodne pro pěší vycházku se sedmi zastaveními, čeká ho trať dlouhá 11 km. Cíl je rovněž u zámeckého skleníku.

November 2nd + Dazed and Confused, Boskovice
Kdy: pátek 19. dubna od 20.00
Kde: Zámecký skleník, Boskovice

Proč přijít: Třetí dubnový pátek vystoupí v Zámeckém skleníku kapela November 2nd. Večer ve 20 hodin zahájí skupina Dazed and Confused. Vítěznou nahrávku, která je aktuálně nominovaná i ve dvou kategoriích na Cenách Apollo, hudebníci v čele se zpěvačkou a kytaristkou Sašou Langošovou představí i v Boskovicích.

Zdroj: Youtube

BRNĚNSKO:

Zahájení 78. plavební sezony na Brněnské přehradě
Kdy: sobota 20. dubna od 10.00
Kde: Brněnská přehrada - v přístavišti Bystrc

Proč přijít: Po zimní přestávce se lodě Dopravního podniku města Brna vátí na hladinu Brněnské přehrady. Zahájení 78. plavební sezony odstartuje slavnostním nástupem kapitánů a fanfárou v bystrckém přístavišti v sobotu 20. dubna. Následně si zájemci užijí dvaceti minutovou plavbu lodí po jezeře. V 10.45 pak vypluje první loď do Veverské Bítýšky.

Světový den zdraví 2024
Kdy: od soboty 20. dubna do neděle 21. dubna
Kde: OC Olympia, Brno

Proč přijít: Program, který organizátoři naplánovali ke Světovému dni zdraví, je určen široké veřejnosti a je orientován na prevenci civilizačních chorob. „Na této akci se věnujeme například měření krevního tlaku a glykémie, první pomoci, samovyšetření a prevenci rakoviny prsu a varlat," doplňují. Akce se uskuteční třetí dubnový víkend v Obchodním centru Olympia v Brně.

Festival konopí - Growfest
Kdy: od pátku 19. dubna do neděle 21. dubna
Kde: Brno, Nová Zbrojovka

Proč přijít: V Brně se uskuteční historicky první ročník Festivalu konopí Growfest, který oslavuje Světový den konopí. Akce se uskuteční třetí dubnový víkend společně s designovými trhy MINT Market a bude hostit téměř 150 vystavovatelů. Návštěvníci se mohou těšit na široký výběr konopných produktů, edukativní zónu s promítáním filmu a třídenní odbornou konferenci. „Na festivalu se budou konat tvořivé workshopy s Konopou pro celou rodinu a přednášky významných hostů,“ dodávají pořadatelé.

Den Země v botanické zahradě
Kdy: sobota 20. dubna od 9.00
Kde: Botanická zahrada PřF MU, Brno

Proč přijít: Třetí dubnovou sobotu budou v areálu Botanické zahrady na Kotlářské připravené hry a kvízy na téma Zdraví rostlin. Akce je určena pro děti i dospělé. Účastníci budou plnit zábavné úkoly ve sklenících i v zahradě. Nakonec získají milou odměnu.

16. mezinárodní kreativní a textilní výstava
Kdy: od soboty 19. dubna do neděle 21. dubna
Kde: Výstaviště Brno

Proč přijít: Výstaviště obsadí o víkendu Mezinárodní textilní výstava Brno Patchwork Meeting. Jedná se o největší přehlídku kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Výstavy se pravidelně účastní přední autoři a autorky uměleckého nástěnného quiltu. Představí se zde na 700 kusů převážně nástěnných moderních tapisérií od více než 300 autorů z celého světa a výběr autorských prací z Česka. Chybět nebudou také specializované obchody.

Zdroj: Youtube

BŘECLAVSKO:

Racio běh kolem Dyje
Kdy: sobota 20. dubna od 09.30
Kde: parkoviště u Racia, Národních hrdinů 3146/22B

Proč přijít: Zájemci v Břeclavi si mohou třetí dubnovou sobotu přijít zaběhat. Sraz všech je na parkoviště u společnosti Racio. Připravených bude celkem šest tras. Nejdelší bude mít pět kilometrů a její start je půl hodiny před dvanáctou hodinou. Další délky jsou 1,5 km; 1 km; 500 metrů; 200 metrů a 100 metrů pro ty nejmenší. „Startovné je 50 korun za běh na 5 km, ostatní kategorie jsou zdarma," informují pořadatelé.

Jarní šlapka ve Velkých Pavlovicích
Kdy: sobota 20. dubna od 13.00
Kde: Zahájení akce v relaxačním parku u vlakové zastávky - u jezírka

Proč přijít: Okrašlovací spolek Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve širokou veřejnost na již tradiční každoroční jarní akci s názvem Jarní šlapka aneb otevírání turistické sezóny ve Velkých Pavlovicích. Akce se koná v sobotu 20. dubna od jedné hodiny odpolední. Sraz je v relaxačním parku u vlakové zastávky - u jezírka. „Zakončení vycházky bude 16:00 hodin na myslivně," dodávají organizátoři.

Po kobylských uličkách za vínem
Kdy: sobota 20. dubna od 10.00
Kde: Kobylí

Proč přijít: Vinaři z Kobylí zvou všechny milovníky dobrého vína na otevřené sklepy. Akce se uskuteční v sobotu 120 dubna, kdy se návštěvníkům otevře 26 sklepů. Zakoupená vstupenka zahrnuje vstup do sklepů, neomezenou degustaci vín, degustační skleničku, mapku, propisku, taštičku a také možnost využití kyvadlové dopravy mezi vybranými sklepy v podobě vláčku. Akci během dne zpříjemní také hudba.. „Sklepy budou otevřeny od 10:00 do 19:00, poté bude následovat večerní zábava s živou hudbou v sále Sokolovny," doplňují pořadatelé.

HODONÍNSKO:

Dny pro přírodu a krajinu
Kdy: sobota 20. dubna a neděle 21. dubna od 09.00
Kde: Klubovna Čejkovice

Proč přijít: U příležitosti Mezinárodního dne Země, 20. dubna, se v Čejkovicích koná akce Dny pro přírodu a krajinu. Tu pořádá v rámci oslav 50 let Hnutí Brontosaurus. Na programu je dobrovolnická práce jako úklid černé skládky, výsadba bylinek a keřů, výroba hmyzího hotelu a zídky pro ještěrky. Bude i kuličkiáda, to je věc, která se na tradičním DZ v Čejkovicích nemůže chybět. V neděli bude připravené divadlo.

Koncert filmové hudby
Kdy: sobota 20. dubna od 18.00
Kde: Kulturní dům Mikulčice

Proč přijít: Obec Mikulčice zve na koncert smyčcového kvartetu Epoque Quartet. Ten se koná v sobotu 20. dubna od šesti hodin večer v místním kulturním domě. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v populární televizní show Stardance. Na koncertu zazní mimo jiné melodie z filmů, jako je Pulp Fiction, Kmotr, Psycho, Fantomas, Schindlerův seznam, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Třicet případů majora Zemana a mnoho jiných. Cena vstupenky na místě je 300 korun.

Zdroj: Youtube

VYŠKOVSKO:

Jarní muzikálový koncert
Kdy: neděle 21. dubna od 18.00
Kde: Kino Brigáda, Bučovice

Proč přijít: Na Jarní muzikálový koncert mohou vyrazit lidé v Bučovicích. Ten se uskuteční v neděli 21. dubna od šesté hodiny večerní. Na podiu se představí studenti muzikálového herectví divadelní fakulty JAMU v Brně. Zazní známé písně ze světových a českých muzikálů.

Bleší trhy Vyškov
Kdy: neděle 21. dubna od 9.00
Kde: Chovatelský areál u vlakového nádraží, Vyškov

Proč přijít: Prodat nebo nakoupit zboží z druhé roky budou mít možnost návštěvníci chovatelských trhů ve Vyškově. Ty se uskuteční v neděli 21. dubna od devíti hodin dopoledne. Lidé si užijí i doprovodný program v podobě ukázky králičího hopu nebo zahrádkářské poradny. Pořadatelé doplňují, že občerstvení je zajištěno.

Připomeňte si, jak vypadaly bleší trhy ve Vyškově minulý rok.
Bleší trhy ve Vyškově doplní králičí hop i program pro děti

ZNOJEMSKO:

Den Znovín Walkingu
Kdy: sobota 20. dubna od 09.00
Kde: Hnanice

Proč přijít: Tradiční Den Znovín Walkingu se uskuteční v sobotu 20. dubna. Během venkovní vycházky ochutnají návštěvníci na stanovištích osm různých vzorků vín. „Akce je pořádaná zejména pro milovníky chůze s Nordic walking holemi, ale podmínkou účasti na akci walkingové hole nejsou,“ doporučují pořadatelé. Registrace proběhne mezi 9.00 a 11.00 hodinou dopolední na fotbalovém hřišti v Hnanicích. Po zaplacení registračního poplatku 200 Kč na osobu za jednu trasu obdrží přítomní bločky na ochutnávku vzorků vín, mapku nebo skleničku s nosičkou. Připravené budou dvě ochutnávkové trasy.

Zdroj: Youtube

21. oblastní výstava vín
Kdy: sobota 20. dubna od 13.00
Kde: Kulturní dům Konice

Proč přijít: Třetí dubnovou sobotu zve Spolek vinaři Konice a Popice na 21. oblastní výstavu vín. Ta se uskuteční 20. dubna od jedné hodiny odpolední v kulturním domě v Konicích na Znojemsku. K příjemnému tanci i poslechu zahraje Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Pro vyhládlé návštěvníky bude připraveno i bohaté občerstvení.

Petrův zdar
Kdy: sobota 20. dubna od 11.00
Kde: Restaurace Štika, Vranovská pláž

Proč přijít: Na vranovské pláži v restauraci Štika se v sobotu 20. dubna v 11.00 uskuteční mše svatá ke cti svatého Petra, patrona rybářů. Bude obětována za všechny rybáře a jejich rodiny - živé i zemřelé. Chybět nebude ani prosba o tzv. „Petrův zdar“ v nadcházející rybářské sezóně.