1. DON GIOVANNI

Kdy? Neděle, 17.30

Kde? Blansko, kino

Na další operní zážitek se mohou v neděli těšit diváci blanenského kina. V půl šesté večer tam začne záznam představení z newyorské Metropolitní opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. „Diváci v Blansku budou mít tu výhodu, že před začátkem představení a v jeho přestávce nahlédnou do zákulisí divadla nebo mohou sledovat rozhovory s tvůrci a herci představení," uvedl vedoucí blanenského kina Pavel Langr. Dvě dějství opery jsou rozdělena přestávkou. „Zájemci se tak mohou nejen projít, ale také využít nabídky nově zrekonstruovaného a zmodernizovaného baru v kině," pozval Langr. Představení je v italštině, opatřené českými titulky.

2. KOLEDOVÁNÍ MUZIKANTŮ

Kdy? Neděle, od 9.00

Kde? Obce Malé Hané

Malohanácká muzika tradičně před Vánocemi vyráží koledovat po obcích Malé Hané. Posluchači se na muzikanty mohou těšit i letos. Zhruba čtyřicítka hudebníků se představí v neděli na pěti místech. „Koledy a vánoční melodie zahrajeme v devět hodin ráno před kostelem svatého Jiří ve Velkých Opatovicích, o tři čtvrtě na deset u hasičského sklípku v Borotíně, o půl jedenácté ve Světlé u kapličky, o čtvrt na dvanáct na cetkovické návsi a nakonec v poledne na točně v Uhřicích," popsal vedoucí souboru Jiří Palán.

3. VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Kdy? Od pátku, 9 až 11, 14 až 16.00

Kde? Borotín, pavilon arboreta

Vánoční dekorace či bonsaje. To uvidí návštěvníci arboreta v Borotíně. Vánoční výstava v tamním pavilonu začíná dnes a potrvá do šestadvacátého prosince. Zájemci si tam mohou koupit něco pěkného, čím si vyzdobí svátečně uklizený domov. Vedle arboreta budou k vidění také pohyblivé betlémy, jejichž autorem je František Chlup starší.

4. ADVENTNÍ KONCERT

Kdy? Neděle, 15.00

Kde? Kunštát, zámek

Série letošních adventních koncertů vyvrcholí v neděli na kunštátském zámku. Od tří hodin odpoledne tam čtvrtý adventní koncert rozezní Pilastrový sál. Podtitul koncertu je Saxofon trochu jinak. Posluchači se mohou těšit na vystoupení Antonína Mühlhansla, který zahraje na saxofony, a Dagmar Mühlhanslové, jež usedne za klavír. Vstupné je dobrovolné.

5. KONCERT LADI KERNDLA

Kdy? Neděle, 18.00

Kde? Rájec-Jestřebí, zámecká kaple

Známý zpěvák Laďa Kerndl vystoupí v neděli v zámecké kapli v Rájci. Při vánočním koncertu se spolu s ním představí dětský pěvecký soubor z Brna. Koncert pořádá státní zámek Rájec nad Svitavou s mysliveckými přáteli z honitby Holštejn. Organizátoři kvůli omezenému počtu míst doporučují rezervaci vstupenek na telefonních číslech 739 534 588 nebo 739 069 342.