Diváci se mohou těšit na divadelní adaptaci slavného filmu Drahé tety a já v podání herců pražského divadla Metro. „Komedie s detektivní zápletkou podle scénáře Zdeňka Podskalského vypráví příběh dvou starších dam žijících na venkově poblíž malého městečka. Netrpělivě očekávají příjezd neteře Hermínky a jejího snoubence Michala. Kdosi však ve městě vyloupí místní spořitelnu," píše se v pozvánce. V hlavních rolí se publiku představí Jaroslava Obermaierová, Kateřina Urbanová, Zdena Herfortová a Matěj Merunka.

Sobotní dopoledne bude v blanenském Dělnickém domě patřit dětem. A akci Drakoneček aneb Den her a maxiautodráhy. Začíná v jednu hodinu odpoledne v režii skautského střediska Srdce na dlani. Blanenští skauti pro děti připraví řadu her. Hlavním tahákem ovšem bude obří autodráha. Na té se také pojede Velká cena Blanska.

Pro děti pořadatelé na řadě míst v regionu chystají také karnevaly. V sobotu se koná v Doubravici a v Šebetově. Sokolovnu v Rájci-Jestřebí zaplní pestrobarevný rej masek v neděli od tří odpoledne. Maškarní bál nabídne spoustu soutěží, her, tombolu a živou hudbu.

Dospělí se budou bavit na plesech. V sobotu ve Valchově, Vanovicích a v Šebetově. V pořadí už pátý ples sportovců pořádají v sobotu Boskovičtí v Zámeckém skleníku. Začíná v osm hodin večer. „Na plesu zároveň vyhlásíme nejlepší sportovce města za loňský rok," uvedl za pořadatele šéf Služeb Boskovice Milan Strya. K tanci a poslechu bude hrát Breeze Band Jiřího Suchého a cimbálová muzika Grajcar. O půlnoci zahraje formace Tina Turner revival.

V sobotu pořádá Klub českých turistů Velké Opatovice tradiční pochod s názvem Vítání jara. Na tento výšlap vyrazí turisté už po třinácté. Start je od klubovny turistů, která sídlí v tamní sokolovně. Do terénu lidé budou vyrážet do osmi do desíti ráno dopoledne. „Pro účastníky pochodu jsme připravili dvě trasy. Osm a šestnáct kilometrů. Osmička se půjde po červené značce a pak po naučné stezce Hanýsek směrem na Velkou Roudku. Odtud zpět do velkých Opatovic," řekla předseda turistického oddílu Lubomír Bejr. Delší trasa pokračuje z Velké na Malou Roudku, Brťov, Bělou a končí ve Velkých Opatovicích. Startovné je třicet korun pro dospělé a dvacet pro děti. „Loni na výlet vyrazilo asi sto šedesát lidí. Uvidíme, kolik to bude letos. Hodně totiž záleží na počasí," dodal Bejr.

V neděli mohou lidé vyrazit do boskovické Galerie Otakara Kubína. U příležitosti výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci v roce 1959 se v galerii budou od půl čtvrté odpoledne promítat dva filmy s tibetskou tématikou. Kundun od Martina Scorseseho a dokument Tibet zpívá. „Kundun vypráví příběh dalajlámy od jeho posledního narození po odchod do indického exilu v roce 1959. Film byl nominován na čtyři Oskary: za výtvarné řešení, kameru, kostýmy a původní hudbu Philipa Glasse," píše se v pozvánce na promítání.