1. POCHOD PROPADÁNÍM

Kdy? Sobota 7.30 – 9.30

Kde? Fotbalové hřiště Rudice

Z Rudického propadání bez váhání. Na tradiční pochod vyrazí turisté letos už po devětadvacáté. Akci pořádá zítra TJ Sokol Rudice. Startuje se z tamního fotbalového hřiště mezi půl osmou a půl desátou dopoledne. „Účastníci pochodu si mohou vybrat za čtyř různě dlouhých tras. Nejkratší měří pět kilometrů a nejdelší pětatřicet," řekl za pořadatele TJ Sokol Rudice Jaroslav Weiter.

Pro výletníky připraví organizátoři turistického pochodu na trase občerstvení. Startovné je dvacet korun pro dospělé, deset korun za děti. Na nejdelší trase pětatřicet kilometrů je startovné třicet korun. „V cíli pochodu tradičně odměníme nejmladší, nejstarší a také nejvzdálenější účastníky pochodu," dodal Weiter.

2. VÝLOV DYMÁKU

Kdy? Sobota od 9.00

Kde? Rybník Dymák, Jedovnice

Rybáři chystají výlov jedovnického rybníka Dymák. V pořadí už devátý. Sítě rybáři zatáhnou zítra a čerstvé ryby začnou prodávat na hrázi rybníka v devět hodin dopoledne. V nabídce budou zejména kapři, amuři a tolstolobici. Na místě připraví pořadatelé výlovu také občerstvení včetně rybích specialit. O čtrnáct dní později vyloví jedovničtí rybáři tamní rybník Olšovec. Ryby budou prodávat u Olšovce tři dny. Kromě víkendu i v pondělí 28. října.

3. KOLOTOČ 2013

Kdy? Pátek a sobota od 17.00

Kde? Divadlo Kolárka, Kollárova ulice Blansko

Divadlo, improvizace, hudba, tanec, výstava fotografií. Na to všechno láká čtyřdenní multižánrový festival Kolotoč 2013. Koná se v Blansku v režii tamních divadelníků z Kollárovy ulice. Právě v prostorách divadla Kolárka bude hlavní scéna festivalu. Druhou pořadatelé umístili v klubu Muzikograf ve Smetanově ulici. Festival zahájilo ve středu odpoledne představení Černá rodinka v podání herců z divadla Kvelb. Extravagantní divadlo na chůdách o podivné famílii s neukázněným dědou, přerostlým nemluvnětem a břitkou matkou pobavilo kolemjdoucí na Rožmitálově ulici.

4. DRAKIÁDA

Kdy? Neděle 14.30

Kde? Cesta k rybníčkům, Knínice

Kníničtí pořádají v neděli pro děti a rodiče drakiádu. Tu však může zkazit nepříznivé počasí. Za deště se totiž drakiáda nekoná.

5. VZHŮRU KE HVĚZDÁM

Kdy? Pátek 19.15

Kde? Budova Základní školy, náměstí 9. května Boskovice

Zájemci mohou dnes pozorovat noční oblohu z hvězdárny v boskovické základní škole na náměstí 9. května. Pozorování doplní odborný výklad.