Sněhu se nemůže dočkat třeba Blanka Maňoušková zRájce–Jestřebí, která se chystala vyrazit do Skiareálu Hořice. „Mrzí mě to. Spřáteli jsme se chtěli společně učit jezdit na snowboardu. Čekali jsme, až budeme mít všichni vybavení, teď pro změnu čekáme na sníh,“ sdělila mladá žena, která jako ostatní tento víkend nebude sjíždět zasněžené svahy. Ne každý má totiž možnost jet třeba do daleké Olešnice. Tamní svah se dvěma lyžařskými vleky se může pochlubit sedmdesáticen­timetrovou vrstvousněhu.

„Teplejší počasí nás nezaskočilo. Aby to lyžování vOlešnici omezilo, muselo by pršet čtrnáct dní vkuse. Máme hromady sněhu ido zásoby,“ informoval správce olešnického areálu Pavel Hlaváček. Lyžaři a snowboardisté se tam mohou prohánět denně od devíti do osmi večer, ovíkendu od osmi do devíti.

Vleky se však pravděpodobně nerozjely dnes vhořickém Skiareálu uBlanska. „Zájem lyžařů není velký. Lidi vidí dole bláto a nenapadne je, že vkopcích se lyžovat dá,“ uvedl tamní správce Jaroslav Ondroušek. Přesto se podle něj včera nad sjezdovkou vznášela mlha a mrholilo. Podmínky pro zimní sport se zhoršují. „Areál dočasně zavřeme,“ zakončil Ondroušek. Lidé najdou aktuální informace oSkiareálu na webových stránkách.

To vHlubokém uKunštátu sjížděli lyžaři svahy jen pět dní před Vánocemi. Na rozdíl od předchozích dvou areálů jim totiž chybí umělýsníh.

VHodoníně uKunštátu nespustili pracovníci vlek ani jednou. Nevyužitý zůstává isnowpark ipůjčovna lyží a snowboardů. „Technické zasněžování máme, ale jen ve spodní části sjezdovky. Nezbývá než čekat na skutečný sníh,“ je bezradný správce JosefKšica.

Podle meteorologa Mojmíra Martana se lidé během týdne sněhu ani mrazu nedočkají. „Počasí se mění každý den, leden bývá proměnlivý. Současné počasí je teplejší než normálně. Kus zimy je ale před námi, nevylučuji, že se ochladí ještě koncem ledna,“řekl.