Nafukovací halu Blansko koupilo v roce 2018 za dva miliony sedm se padesát tisíc korun. Dalších několik set tisíc pak stála úprava antukových kurtů. Vzhledem ke značenému zdražení energií, nákladné montáži a demontáži v poměru k návštěvnosti se Blanenští loni na podzim rozhodovali, zda budou halu vůbec nafukovat.

„Teď chceme vyzkoušet, jestli to bude přes léto ekonomičtější varianta, než halu na teplé měsíce skládat a zase na podzim stavět. Její zprovoznění plus nějaké drobné výměny a servis totiž přijdou zhruba na nějakých sedmdesát tisíc korun. K tomu je také potřeba připočítat i to, že po odkrytí dostávají tenisové kurty více zabrat. Náklady na provoz by přes léto měly být minimální, co se týká vytápění a osvětlení. Zatím nám to vychází, že bychom měli ušetřit. V současné době už hala funguje nepravidelně jako záloha, pro případ, kdy má zájemce rezervované venkovní tenisové kurty a pokazí se počasí. Ale jen v omezené míře, protože venkovních kurtů je pět a zastřešené jen dva,“ vysvětlil Grünwald.

Bývalý farmář Zdeněk Slouka připravuje cestu na raftu z Blanska do Černého moře.
Z Blanska až do Černého moře. Bývalý farmář popluje na raftu Ferda

Dodal, že změna se odrazila i v ceně, která se za jednu hodinu přiblížila pronájmu venkovních tenisových kurtů. Nyní za tenis v hale zaplatí zájemci tři sta korun. „Jak vyhodnotíme letošní sezonu, budeme se samozřejmě bavit, jak dál. Jednou z mnoha variant je také jiný povrch než antuka, aby se dala hala využít případně i pro jiné sporty. Nyní slouží primárně pro tenisty. Je to ale na širší diskuzi, teď žádné konkrétní závěry na stole nejsou. Konečné slovo by stejně muselo mít město jako majitel a zastupitelstvo,“ poznamenal Grünwald.