Vítězství na letošních světových rybářských hrách se ale nerodilo snadno. Ještě během tréninku to na umístění na bedně moc nevypadalo. „Byla tam jiná voda, než jsme zvyklí, úplně jiné ryby a to všechno komplikovalo. Na tu správnou taktiku jsme přišli až při závodě,“ vzpomíná mladší z bratrů osmatřicetiletý Tomáš Koudelka.

Spolu s druhou dvojicí českých reprezentantů, která skončila druhá, brali i zlato v soutěži družstev. „Závod skončil ve dvě hodiny odpoledne a my jsme se výsledek dozvěděli až v devět večer. Po fyzické zátěži z rybaření přišla ta psychická. Tušili jsme, že jako stát skončíme dobře, ale netušili jsme, kdo mistrovství vyhraje v jednotlivcích, ale pak už jsme si to jenom užívali,“ vybavuje si David Koudelka, který rybaření nazývá svou celoživotní láskou.

Ilustrační foto
Na jihu Moravy padaly teplotní rekordy. Meteorologové je naměřili desetkrát

Času na to, aby vyrazil s prutem k vodě, ale i kvůli rodinným povinnostem ubývá. Mladší Tomáš si na ryby zajde dvakrát do týdne. O to víc si užívá mezinárodní závody. „Je tam vždycky skvělá atmosféra a za ty roky, co tam jezdíme, už máme na závodech spoustu známých z celého světa,“ dodává Tomáš Koudelka, který v Letovicích provozuje obchod s potřebami pro rybáře.