Obecní úřad v Tasovicích ozdobí ještě letos nová okna i dveře. „Chceme stará okna i dveře vyměnit za plastová kvůli úsporám energií,“ uvedl starosta Antonín Ševčík. Podle něj je však nutností spravit zejména střechu radnice. Ta je totiž v dezolátním stavu.

„Trámy jsou uhnilé a budeme je muset vyměnit. Také střešní krytina je alespoň sto let stará,“ vysvětlil Ševčík s tím, že Tasovicím krajští radní přiklepli na opravy zatím sto tisíc korun. Zbytek musí dokrýt z vlastních kapes, přičemž opravy obecního úřadu si vyžádají přes dvě stě padesát tisíc korun. „Bez dotace bychom si to nemohli dovolit,“ podotkl Ševčík.

Tasovičtí podle něj marně shánějí peníze na hřiště. To by mělo vyrůst v místě bývalého rybníka. „Jde o travnatý plácek, kde bychom chtěli umístit prolézačky a houpačky pro děti. Tento prostor by byl oplocený,“ přiblížil svou vizi starosta. Ten však musí s těmito plány počkat. Tasovičtí totiž s projektem nepochodili u Místní akční skupiny Boskovicko plus ani na kraji. Peníze stále shánějí.