Byla mezi nejlepší dvacítkou v regionální soutěži Českého rozhlasu. A na zlínském Czechtalentu obsadila loni ve finále páté místo. „Ve Zlíně seděl v porotě frontman skupiny Chinaski Michal Malátný. Zpívala jsem skladbu New York, New York. A on mi pak řekl, že pro něj jsem vítězem soutěže já. To mi samozřejmě udělalo strašnou radost," vzpomíná na loňský úspěch Grimová.

V první řadě SuperStar postoupila před lety Grimová do první stovky. Pak ji ale vyřadila porotkyně zpěvačka Dara Rolins. „Řekla mi, že nemám kouzlo. Tak jsem v soutěži skončila a jela domů. Žádná tragédie," hodila vyřazení v soutěži za hlavu Grimová.

První úspěch však už zaznamenala dlouho předtím, když zabodovala v soutěži Rozjezdy pro hvězdy. Na Blanensku ji lidé mohou už několik let slyšet z pódia na plesech, jarmarcích a jiných kulturních akcích. „Zpěv mě strašně baví už od malička. Miluju ten kontakt s publikem a ráda rozdávám lidem radost," říká Grimová.

V kapele ne

Grimová zpívá od čtyř let. Deset let hrála na klavír. Účinkovala také v muzikálech Oliver!, Magická flétna nebo Zahrada divů v Městském divadle Brno. „U nás v rodině se hudbě nikdo nevěnuje. Jenom jeden z mých předků byl prý nějaký dirigent ve Vídni. Jinak nic," poznamenala zpěvačka.

Po maturitě na obchodní akademii uvažovala o přihlášce na JAMU. Nakonec studuje na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. „Zpěvem bych se jednou chtěla živit, ale také to nemusí vyjít. Proto jsem raději zvolila studium na pedagogické fakultě. Na JAMU by to bylo hlavně o muzikálech a činohře. A to není přesně to, co bych chtěla. Když to nevyjde se zpěvem, ráda bych si třeba jednou otevřela soukromou uměleckou školu," dodává dívka.

Podle svých slov už dostala několik nabídek zpívat v různých kapelách. Stále však raději dává přednost sólovému vystupování. „Na pódiu mám ráda prostor jen pro sebe. Kapela by mi zavazela. Ne, vážně, jsem sólový hráč," dodala studentka.

Jednou z nejoblíbenějších zpěvaček Adély Grimové je Jennifer Hudson. Nejvíc jí podle vlastních slov sedí jazz a pop. „Jennifer a taky Anastacia mají šťávu. To je přesně moje krevní skupina. Zatím zpívám jen převzaté věci. Ale strašně moc bych si přála, aby mi někdo napsal písničku. Já na to nemám hlavu a napsat si text je pro mě nadlidský úkol," uzavřela Adéla Grimová.