Jedním z hráčů je také Stanislav Komínek a jeho rodina. Ta dala dohromady s přáteli tým a teď společně luští záhadu. A její členové jsou nadšení. „Je to pěkná rodinná aktivita, snoubí se tu pohyb a pobyt v přírodě s odhalováním záhady a plněním úkolů,“ komentuje hru Komínek. Dodává že hra je vhodná i pro děti, jelikož v týmu má i své dvě děti, kterým je sedm a devět let.

Za hrou Přítmí stojí mladík z Ráječka, člen místního skautu, Ondřej Fišer. Nápad dostal díky tomu, že je zvyklý pořádat hry pro děti na skautských táborech. „Mám rád hry, rád je připravím, ale mrzí mě, když nechtějí děti hrát a nebo je jich zkrátka málo. Proto jsme začali s přítmím jako s nápadem uspořádat hru pro širokou veřejnost. Hra se povedla, a proto máme letos třetí ročník a opravdu velkou spoustu týmů,“ vysvětluje Fišer.

Přítmí je hra s detektivní zápletkou. Příběh se točí kolem unesené dívky, kterou mají účastníci za úkol vypátrat. Poté, co se zaregistrují a zhlédnou úvodní video, se mohou vydat na stanoviště rozprostřená v okolí, a na nich hledat indície.

Tento rok, je však hra o něco náročnější. „Na rozdíl od minulých let, si nevystačí detektivové jen s luštěním šifer a hledáním stop. Musí zapojit také vlastní dedukci a schopnost kriticky myslet,“ dodává Fišer.

Čas na záchranu dívky ještě není zdaleka u konce, pátrat po ní mohou hráči až do prvního prosince. A ti kteří se do hry dosud nepřihlásili a mají zájem se zapojit, nemusí smutnit, registrovat se mohou kdykoliv před koncem hry.

JAKUB SEKANINA