Nové prostory pojmou třicet žáků. „Až na drobné výjimky nemáme ve třídách víc než třicet žáků, takže to bude stačit," řekl ředitel školy Pavel Vlach.

Stavební úpravy už jsou u konce. „Zbývá položit linoleum. Teď budeme čekat na dodání učebních pomůcek, což bude v polovině září, a poté na nábytek," přiblížil Vlach.

Učebna podle něj nabídne studentům nové možnosti výuky fyziky. „Dosud jsme totiž fyziku vyučovali různě ve třídách a hlavně jsme neměli odpovídající pomůcky. V nové učebně se tak žáci budou učit nejen teoreticky, jak tomu bylo doteď, ale budou si tento předmět moci vyzkoušet i prakticky," vysvětlil ředitel školy.

Nových pomůcek totiž podle něj nebude málo. „Dostaneme například sety pro optiku, sety pro elektřinu a magnetizmus, sety pro mechaniku a tak dále. Od každého budeme mít sety velké učitelské, které budou demonstrační, a malé žákovské, na nichž si studenti budou moci všechno sami vyzkoušet," uvedl příklady učebních pomůcek ředitel školy.

Novou učebnu pro studenty škola otevře začátkem listopadu. „Původně jsme ji chtěli začít plně využívat už dvacátého září, ale kvůli tomu, že jsme museli vypsat nové výběrové řízení na nábytek, termín o několik týdnů posuneme," podotkl Vlach.

Celá učebna bude podle něj stát asi tři miliony osm set tisíc korun. „Na tři miliony přišly stavební úpravy, čtyři sta tisíc je nábytek a čtyři sta tisíc pomůcky," vyjmenoval ředitel.