Ve Svitávce na Blanensku chtějí po této akci z obecního rozhlasu hrát i v příštích dnech místním písničky na přání. „Zatím zkusíme od čtvrtka půl hodinku odpoledne. Uvidíme, jak se to osvědčí. Nechceme z toho mít žádnou divočinu a někoho otravovat. Negativní reakce jsme už ohledně tohoto nápadu zaregistrovali. Máme ale za to, že to v současné nouzové situaci může lidem zvednout náladu. A zároveň to bude poděkování všem, kteří v této nelehké době pomáhají,“ uvedl starosta Svitávky Jaroslav Zoubek.

Lidé mají na profil městyse na sociální síti Facebook napsat název písničky a případně přání, komu ji věnují. Některým místním se tato aktivita příliš nelíbí. "Prosím jenom ne veřejná produkce. Copak toho kraválu není kolem dost? Marně jsem doufala, že obecní vysílání bude zrušeno a plně nahrazeno SMS zprávami. Ale opak je pravdou. Pro nás je to za trest. Je to slyšet i přes zavřená plastová okna a to dost hlasitě. Snad mají všichni rádio a přehrávače, aby si pustili hudbu podle svého,“ uvedla na Facebooku jedna z místních Jana Marie Kratochvílová.

Dalším se nápad naopak líbí. „Pro všechny, kteří fungují a pomáhají pro městys 24 hodin denně. Píseň Pár přátel stačí mít. Děkuji,“ napsal například Zdeněk Dvořák.