„V posledních letech se hodně doporučuje uzavírat smlouvy na odběr energií na kratší dobu a po jejím vypršení znovu vybírat podle nejpříznivější ceny. Tento způsob jsme proto začali využívat i my asi před rokem a půl," řekl starosta Svitávky Martin Cetkovský.

Vedení městyse tak letos vybíralo ze tří nabídek. „O dodavateli zemního plynu jsme rozhodli teprve ve čtvrtek, takže smlouvu ještě uzavřenou nemáme. Je to ten samý dodavatel, kterého jsme měli tento rok. Nabídl nám ale výhodnější cenu než ostatní a také lepší cenu, než za jakou jsme odebírali zemní plyn letos," řekl Cetkovský.

Příští rok tak Svitávečtí ušetří za vytápění budov úřadu městyse, domu s pečovatelskou službou, hasičské zbrojnice a bytového domu několik desítek tisíc korun. „O kolik zaplatíme příští rok méně zatím přesně nevíme, to se bude odvíjet od spotřeby. Co se ale týče ceny za jednotku, tak letos jsme platili osm set korun za megawatthodinu a příští rok budeme platit o padesát korun méně," řekl starosta s tím, že městys platí za vytápění okolo tří set tisíc korun ročně.