Na tradiční maškarní karneval zve v sobotu od dvou hodin Dům dětí a mládeže Letovice. Karneval se koná v tamní restauraci Na Koupališti. „Pro děti je připraven pestrý program, čekají je soutěže, tancování, tombola, padák a další zábava," zvou pořadatelé. Dětský karneval na téma Slepička a kohoutek se uskuteční v neděli od tří hodin také v jedovnickém kulturním domě.

Možnost pochutnat si na jitrnici či ovaru nabízejí v sobotu odpoledne dobrovolní hasiči ve Velenově. Zabijačkové dobroty budou prodávat v kulturním domě.

Na své si o víkendu přijdou i milovníci hudby. Už v pátek od půl sedmé večer se v kulturním domě v Letovicích koná novoroční koncert houslového virtuosa Jaroslava Svěceného nazvaný Gala pro Gogola. „Na koncertě Jaroslav Svěcený spolu s předním českým hercem Janem Přeučilem představí Gogolovy Bláznovy zápisky," zve pořádající Městské kulturní středisko Letovice.

V neděli od čtyř hodin odpoledne zase bude znít hudba v blanenském kostele svatého Martina. Římskokatolická farnost Blansko tam pořádá novoroční koncert sboru dětí a mládeže Martini Band. Každý, kdo přispěje dobrovolným vstupným, podpoří vydání cédéčka tohoto sboru.

Beseda na téma Poutnictví v dnešní době začne v neděli ve dvě hodiny odpoledne v boskovické orlovně. Pořádající jednota Orel besedu, která je součástí oslav 1 150 let od příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu, věnuje své loňské cyklopouti do Říma.

Živo bude v neděli odpoledne také v boskovickém Zámeckém skleníku. Ve tři hodiny tam herci divadla ŠUS sehrají pohádku o medvědáři jménem Kuba Kubikula, kterého doprovází na cestách medvídek Kubula, velký neposeda. „Kuba si s ním mnohdy už neví rady, a tak na jeho nezbednosti vymyslí medvědí strašidlo Barbuchu. Z medvídka a strašidla se však nakonec stanou nejlepší kamarádi, kteří společně zažijí plno dobrodružství," nastiňují klasický Vančurův příběh divadelníci. Pohádka Barbucha je součástí celoročního cyklu sedmi pohádek pro děti.

Pokračuje rovněž sezona plesů. V sobotu večer mohou ženy ve večerních róbách a muži v oblecích vyrazit například na Orelský ples do blanenského dělnického domu, na Myslivecký ples do kulturního domu v Drnovicích či na Sokolský ples do bořitovské sokolovny.