Pořadatelé tradiční akce Jarní sraz Velorexů v Boskovicích měli letos velký důvod slavit. Fanoušci aut s plátěnou karosérií se totiž na Blanensku setkali už poosmnácté. „Ano, oslavili jsme svým způsobem dospělost. Letošní ročník byl oproti těm předchozím specifický především v jedné věci, a tu jsme neplánovali. Byla největší zima," konstatoval jeden z hlavních organizátorů srazu Tomáš Kostík.

Počasí ovlivnilo také počet účastníků. „Do závodu se zaregistrovalo sto dvacet sedm posádek. Běžně jich bývá kolem sto padesáti. Mám zprávy od některých lidí, kteří původně chtěli dorazit, ale nakonec zůstali raději doma. I tak se ale jedná o slušné číslo. Boskovice navštívili kromě Čechů a Slováků i Maďaři a dokonce jeden Američan. I když s českým vozem," vyjmenoval Kostík.

Hodně fanoušků má podle něj doma hned dva Velorexy. Jeden sváteční a druhý na závody. „Těm počasí nevadí. A žádné další komplikace nenastaly," je rád organizátor. Účastníci srazu se začali sjíždět už v pátek do Suchého. V sobotu se konal orientační závod na Boskovicku a o den později kolona Velorexů vyrazila na spanilou jízdu ze Suchého přes Žďárnou a Valchov do Boskovic. Tam měli lidé ideální příležitost k prohlídce vozítek.

Vzhledem k množství zúčastněných aut pořadatelé nevymýšleli speciální doprovodný program. „Vždycky pouze měníme místa. Ale na své si i tak mohly přijít také děti. Dost z nich sedělo s otci ve Velorexu při závodu. Matky za nimi jely v klasických čtyřkolových strojích," usmál se Kostík.