Už od šesti hodin ráno bývá na jejím břehu tradičně živo. V Adamově a jeho okolí vyrazili letos ještě za šera k vodě početné zástupy nedočkavých lovců. Místních i přespolních. Většina z nich chytala přívlačí na umělé nástrahy. Vidět bylo i několik muškařů. Mezi úlovky převládali čerstvě vysazení pstruzi duhoví. Pstruzi potoční se chytali také, ale vesměs v menších velikostech.

„Celkem to šlo. Připadlo mi, že lidí bylo u vody méně, než obvykle. Možná proto, že se dost ochladilo. Vzal jsem si dva ulovené duháky a pouštěl potočáka. Nejvíc mi to bralo na drobnou třpytku,“ popsal první hodiny úspěšného lovu Jaromír Kolář z Adamova.

Blanensko do zelena a v květu. Centrum Blanska a Boskovic zdobí tulipány. Další část rozkvetlého regionu zachytil motorový paraglidista Petr Buchta. Se souhlasem města Blanska
Budete koukat. Paraglidista zachytil rozkvetlé Blanensko z ptačí perspektivy

Rybaří už sedmou sezonu a věnuje se hlavně lovu na pstruhových vodách. „Je to pro mě aktivní způsob chytání. Člověk je pořád v pohybu a kolem vody se pěkně projde. Vláčím i muškařím, baví mě to,“ dodal mladík.

To Vojtěch Šrubař z Brna se k rybařině vrátil po dlouhé pauze až loni. Jeho děda byl v Adamově funkcionářem v rybářském spolku a s vnukem se toho prý na řece Svitavě něco nalovili. Na chatě u řeky Svitavy také společně trávili část prázdnin. „Vracím se zpátky na známá místa a oprašuju vzpomínky na dětství. Procházím břehy, kde jsme s dědou zažili v minulosti parádní lovy. Je pravda, že ryb je tu už o poznání míň a některé druhy zmizely úplně. Jako například lipani. Potočáci jsou také vzácní,“ poznamenal rybář.

Ohňostroje rozzáří Brno. Nad přehradu vzlétne také rekordní počet dronů
Ohňostroje rozzáří Brno. Nad přehradu vzlétne také rekordní počet dronů

Petr Havelka z Adamova stihl úterní zahájení lovu pstruhů jen tak tak. Povolenku si podle svých slov koupil až na poslední chvíli. Ale nelitoval. „Něco jsem pochytal. Duháky i potočáky. Nejúspěšnější nástrahou byl malý wobler, ten jsem ale nakonec pohřbil v hluboké jámě. Úspěšnější byl neznámý kolega, který pod splavem na malou třpytku chytil štiku kolem sedmdesáti centimetrů. To je na pstruhové vodě škodná a nesmí se pustit zpět,“ vysvětlil lovec.

NEUNIKLO VÁM? Řidiči, pozor na Speed Marathon. Známe místa měření rychlosti na Blanensku

Ilustrační foto
Velká policejní akce na Blanensku začíná. Víme, kde budou v pátek měřit rychlost