V sobotu krátce před druhou hodinou odpoledne se u něj letos poprvé na lyže postavil například Max Žďárský, který do Olešnice přijel s tatínkem Marianem z Rosic u Brna. „Tady se syn naučil lyžovat. Do Olešnice jezdíme několik let. Uvidíme, co jsme po roční pauze zapomněli,“ usmál se muž.

Ilustrační foto.
Blansko - Brno vlakem? Už ne. Autobusy máme připravené, říkají dopravci

Podle jeho slov zvažovali ještě variantu, že se vypraví do lyžařského střediska Stupava na Uherskohradišťsku. Nakonec zamířili na Blanensko. Podobně jako Jaroslav Petr z manželkou Evou a dcerou Kateřinou. „Z Brna to sem máme kousek. Slabou hodinku jízdy. S manželkou lyžujeme a dcerka začíná. Loni nám to nevyšlo kvůli kovidu, tak jsme se letos už moc těšili na první lyžování,“ uvedl Jaroslav Petr.

Příští týden chtějí spustit provoz také ve ski areálu v nedalekém Hodoníně. Zřejmě ve čtvrtek. „Nechtěli jsme to rvát na sílu. Otevřít jsme mohli už o víkendu, ale raději ještě dosněžíme. Kdybychom současné zásoby rozhrnuli po svahu, byla by z nich jen ledová plotna,“ řekl provozovatel hodonínské sjezdovky Vlastimil Jílek.