Pršet v Trpíku začalo už v noci ze středy na čtvrtek. „Pršelo asi od jedenácti hodin večer a rozvodnil se potok, který teče vedle tábořiště," řekl jeden z organizátorů tábora Radek Hanskut z SHM Klubu Sulíkov, který tábor pořádá.

S napětím tak táborníci čekali, jak se situace vyvine. „Rozvodněný potok sice neohrožoval část tábořiště, kde jsou umístěné stany, ale voda se dostala do jiných prostor, které táborníci používali. Mezi nimi například okolí táborové jídelny, chladnička v rozvodněném potoce i táborové ohniště." popsal situaci Hanskut.

Prostor tábořiště byl navíc rozbahněný. „Měli jsme tak strach, aby například děti na blátě neuklouzly a neublížily si," vysvětlil Hanskut.

Vedoucí tak už začali přemýšlet o ukončení tábora. „Najednou ale přijel traktor s panem starostou Trpíka Milanem Hradeckým, který nám řekl, že má pro nás skvělou nabídku. Můžeme se prý přestěhovat do budovy kulturního domu a přečkat tam s dětmi, než voda opadne. Tím nám vytrhl trn z paty," popsal Hanskut.

V táboře tak ve čtvrtek kolem třetí hodiny odpoledne vyhlásili evakuaci. „Děti si vzaly věci na spaní a hygienické potřeby a přemístili jsme je do kulturního domu. Tam jsme přečkali noc. V pátek už voda opadla, tak jsme tábořiště uklidili od bahna a na večeři už byly děti zpátky v táboře," dodal Hanskut.