Nové volby se v obci konají proto, že letos v květnu rezignovali tři zastupitelé, čímž počet členů zastupitelstva klesl pod zákonnou hranici. „V obci sestavili čtyři kandidátky, na nichž je třiatřicet lidí. Zatím nikdo neodstoupil," uvedla včera Iva Močičková, vedoucí odboru vnitřních věcí na Městském úřadu Boskovice.

Jedničkou devítičlenného Sdružení nezávislých kandidátů Suchý je Aleš Zemánek. Až z druhého místa jde do voleb dosavadní starosta Suchého Pavel Žilka. „Je to naše politická strategie," řekl před časem Žilka.

Loni na podzim skončil v počtu hlasů hned za místostarostou Vladimírem Ševčíkem. Ten je oproti loňské třetí pozici na kandidátce nyní na sedmém místě.

Lídrem Sdružení nezávislých kandidátů se stal Stanislav Sekanina, který byl jedním ze zastupitelů, kteří před časem složili mandát. Sdružení čítá devět kandidátů. Osm jmen má na volebním lístku kandidátka Pro Suchý. Jedničkou je Jakub Hlubinka. Sedmičlenné Pro rozvoj obce Suchý vede Jaroslav Staněk.

Za květnovým odstoupením zastupitelů měly být i starostovy údajné problémy s alkoholem. Obyvatelé obce se o tom dočetli v letáku, který byl reakcí na text, jejž Žilka zveřejnil v obecním zpravodaji. Žilka ale jakékoliv výtky i následné nařčení z problémů s alkoholem odmítá. (jch, mos)