Zastupitelé ale nakonec tři návrhy studie přijali. Radnice je bude projednávat se sportovci, širší veřejností a v komisích města. A v červnu příštího roku se po vyhodnocení opět vrátí do zastupitelstva.

Ve sportovním areálu Červená zahrada má být hlavní dominantou především sportovní hala. Sportovci na ni čekají již léta, sportovat musejí převážně v jiných halách v okolních obcích a městech. Bývalé vedení města sice začalo halu stavět ve Slovákově ulici vedle základní školy, kvůli protestům tam bydlících lidí a špatnému podloží však nakonec stávající vedení stavbu stoplo. Sportoviště chce stavět v Červené zahradě, kde se již nachází koupaliště nebo zimní stadion.

Každá z variant počítá se stovkami milionů korun, ta nejdražší má stát 290 milionů bez daně. Kromě haly počítá studie například s atletickým oválem, skateparkem, lezeckou stěnou nebo in-line dráhou. A také s výrazným navýšením parkovacích míst a napojením areálu z ulice Dukelská. „Chybí mi jasná představa, co vlastně chceme, a kdy je to proveditelné. Ve městě je řada dalších nákladných investic, které je potřeba udělat. Mám „osýpky" z toho, že začneme stavět něco jako německou dálnici, která byla projektována ve čtyřicátých letech minulého století. A dosud není dostavěna, ačkoliv vůle k tomu je," upozornil zastupitel a bývalý starosta města Jaroslav Dohnálek. Odpovědi se mu ale nedostalo. Také další otázky zůstaly nezodpovězené. „Má vůbec cenu zabývat se něčím, o čem nemáme reálnou představu? To je podobné, jako kdybych si chtěl koupit drahé auto, ale neměl na něj peníze. Vezme si město na tuto investici úvěr, požádá o dotaci anebo ji bude financovat z rozpočtu?" zeptal se Mazáč.

Starostka města Hana Nedomová uvedla, že všechno je možné. „Studie je vůbec prvním krokem, který řeší komplexní využití Červené zahrady. Budeme ji projednávat s veřejností, a pak opět na zastupitelstvu. Pokud některou z variant vybereme, můžeme řešit dílčí kroky. Začneme třeba výstavbou haly. Ale zatím je předčasné mluvit o přesném financování a dalších věcech," sdělila Nedomová. Město musí za účelem výstavby uceleného sportovního komplexu vykoupit některé soukromé pozemky.

Zhruba dvacet milionů korun již zaplatilo za odkup Dvořáčkova mlýna a autobazaru Zdeňka Zemana. Radnice také jedná například se společností MP Holding, která vlastní junáckou louku anebo s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových ohledně pozemků pod tenisovými kurty.

Zastupitel Pavel Vlach míní, že celý záměr se může výrazně prodražit. Když majitelé podle něj budou vědět, že má město o pozemky velký zájem, zvýší jejich cenu. „Studie řeší jen částky za vytvoření areálu, ale ne ceny za odkup pozemků. A sportovci si sice mohou vybrat variantu, ale někdo z majitelů nemusí chtít pozemky prodat," řekl Vlach.

Proti odkupu je například majitel bývalé kuželny firma WilkKop Tank. „Sportovní hala má být v centru města. Moje dcera hraje volejbalovou extraligu a všude jinde ve městech to tak je," zhodnotil již dříve jednatel společnosti Tadeusz Wilk.
Zastupitel Jiří Pevný je stále přesvědčený, že pro halu bylo nejlepší místo ve Slovákově ulici. „Sportovci tam již mohli dnes sportovat. Tato studie je podle mého nereálná a jen se na ni bude prášit. Máme tady myšlenku vybudovat megalomanský areál za miliony korun. Město se chytlo do pasti už jen tím, že začalo nepromyšleně vykupovat pozemky v Červené zahradě bez předchozího projednání s lidmi," řekl Pevný.

Radní města Milan Kolínský přiznal, že než se jedna z variant udělá, může trvat i víc volebních období. „Nejsme takoví hlupáci, abychom si mysleli, že lze všechno udělat v krátké době. Pokud chceme mít něco nadčasového, tak to bude i něco stát. Teď bude cílem domluvit se, čím začneme. Mohou to být třeba obslužné cesty a napojení na Dukelskou," řekl.