Třeba i s těmito podnikatelskými plány vyrukují studenti na tradičním veletrhu fiktivních firem. Ten se koná ve čtvrtek jednadvacátého února v areálu Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy Boskovice. Veletrh pořádají Boskovičtí již po sedmnácté. „Na veletrhu se kromě fiktivních firem z naší školy představí také studenti z osmi škol z jižní Moravy a jedné školy z Vysočiny. Své projekty představí také studenti z Vídně," uvedl za pořadatele Milan Reitschmied.

Veletrh začne o půl jedenácté odpoledne a skončí krátce před druhou odpoledne. Práce ve fiktivní firmě je odborný předmět, který se vyučuje na středních i vyšších odborných školách. „Jedná se o zajímavou a přitažlivou formu výuky, která je zaměřena na praktické procvičování znalostí a dovedností získaných z oblasti ekonomiky, účetnictví, daní, managementu a marketingu," dodal Reitschmied.

Absolventi škol jsou tak podle něj lépe připraveni na své budoucí povolání. „Součástí výuky je i prezentace výsledků práce ve fiktivní firmě, a to zejména na veletrzích fiktivních firem," upřesnil Reitschmied.

Návštěvníci veletrhu si mohou od studentů a jejich firem zkusit nakoupit a objednat různé produkty, výrobky a zařízení. Například pro sport a volný čas, vybavení domácnosti. Nebo si mohou objednat zájezdy a pobyty u nás i v zahraničí. „Zástupci firem jim vystaví doklady, které následně ve výuce tohoto předmětu zpracovávají," uzavřel Reitschmied.