„Zaměřujeme se na odpočinkové zóny mezi bytovými domy. Na prostranstvích vysadíme stromy i květinové záhony, nové budou také cesty. Pro děti vznikne hřiště s trampolínami a prolézačkami i prostor s pingpongovým stolem. Starší obyvatelé sídliště zase ocení posezení v novém parčíku,“ popsal starosta Blanska Jiří Crha.  

Práce se tentokrát zaměří na plochy mezi bytovými domy v ulici Kamnářská a Cihlářská. Zatravněný prostor se promění podle architektonického projektu Dimense Architects. Nové bude také veřejné osvětlení. V ulici Okružní vznikne záliv pro stání autobusů na zastávce, které tak již nebudou blokovat část vozovky. Projekt také zahrnuje úpravy místa pro kontejnery na odpad.

Náklady dosáhnou podle zástupců města na šestnáct milionů korun. V plánu je mimo jiné také úprava chodníku, který protíná sídliště mezi Kamnářskou a Okružní ulicí. „Cesta pro pěší zůstane přímá jako dosud, ale její okraje budou zkosené cikcak. Podél chodníku umístíme lavičky, aby si lidé mohli po cestě odpočinout,“ popsal Jiří Svoboda z odboru správy a rozvoje města.

Místní dávají projektu podporu, objevily se však také skeptické hlasy. „Výborný nápad jsou ty lavičky podél cesty. Lidé z okolních domů to jistě ocení, když tam třeba v noci bude odpočívat mládež nebo ti, co jdou z hospody a budou dělat nepořádek,“ divil se jeden z obyvatel města na sociálních sítích.

Čtvrtá fáze regenerace sídliště je už v plánu. „Bude se týkat okolí bytových domů v ulici Zborovecká. V regeneraci veřejných prostranství na sídlišti chceme postupně pokračovat i v dalších letech,“ dodal starosta Crha.

V prvních dvou etapách dělníci na Zborovcích upravili plochy mezi ulicemi Okružní a Krajní a také v ulici Kamnářská. Na sídlišti vznikla nová parkovací stání, chodníky a přibyla také zeleň.