Festival volného času navštívilo podle organizátorů ze skautského střediska Světla Blansko přes dva a půl tisíce lidí. „Letošní ročník se vydařil. Nejenže jsme měli dosud nejvíc organizací, které nabídly volnočasové aktivity, ale také bylo krásné počasí. A hlavně přišlo hodně lidí. Přes dva tisíce šest set návštěvníků," uvedl zástupce hlavního koordinátora festivalu Lubomír Rek mladší.

Na BambiFESTu se představilo celkem jednatřicet organizací a spolků z Blanska a jeho okolí. Jedním z nich byl blanenský Klub Ratolest. „Připravili jsme cvičení maminek s dětmi a interaktivní dílnu, kde si příchozí mohli něco vyrobit. Díky BambiFESTu se naše nabídka aktivit vždy dostane do širšího povědomí veřejnosti," řekla vedoucí zařízení Petra Veselá.

Na dalších stanovištích příchozí viděli ukázky juda, baseballu nebo práci lodních modelářů. Velký zájem vzbudila výstava velorexů, stříkání z vodního děla klepačovských dobrovolných hasičů u zámeckého rybníčku nebo střelba z luku. „Střílíme na dva terče ve vzdálenosti pět a deset metrů. Pro děti je to velmi atraktivní, ale správně střílet z luku není jen tak," usmíval se skaut Vít Kiršner ze čtrnáctého oddílu Sloup.

Z luku si v parku zastřílel i Antonín Vybíral s dcerou Natálií. „Já jsem zde poprvé a líbí se mi pestrá nabídka volnočasových aktivit pro děti. Různých kroužků a spolků je tady spousta. Je fajn, že v dnešní době mají děti nějaké vyžití než jen vysedávání u počítače nebo televize. Ale hodně záleží také na rodičích," řekl muž.

„Líbí se mi program skautů. Chodila jsem do kroužku šikovných ručiček a teď bych moc ráda zkusila street dance," pousmála se Natálie, která chodí do první třídy.

Zajímavý program si pochvalovala i Dana Schönová z Blanska, která do parku vyrazila se dvěma syny. „O akci jsme se dozvěděli ze školy. Kluci už sice do kroužků chodí, ale třeba je tady osloví i něco dalšího. Jsem ráda, že v Blansku je z čeho vybírat," dodala žena.

Součástí BambiFESTu byl i páteční hudební festival, na kterém vystoupilo osm kapel a hudebníků. Soutěžili o titul Interpreta roku. Hlavní cenu dvacet hodin v nahrávacím studiu vyhrála formace Rockfór, která dostala od diváků nejvíce hlasů. Těch dorazilo na festival zhruba pět set.

Novinkou letošního ročníku byla konference na blanenském zámku. Pozvání na ni přijalo šest osobností z oblasti politiky, výzkumu, vědy nebo umění. Besedovaly na téma Jen škola nestačí.

Příchozí si povídali například s diplomatem a bývalým vojákem Petrem Voznicou nebo ředitelem skautského institutu Milošem Říhou. „Na BabmiFEST jsme chtěli přilákat i mladé lidi, co už odrostli zájmovým kroužkům a připravit pro ně lákavý program. Konference tento záměr podle mého splnila do puntíku," řekla mluvčí BambiFESTu Marie Jahodová.

Organizátoři už se krátce po skončení letošního ročníku chystají na příští rok. „Děkujeme všem, co se podíleli na přípravě festivalu a také našim partnerům. Rádi se také dozvíme zpětnou vazbu od organizací i návštěvníků, abychom věděli, co se líbilo či nelíbilo a příští ročník jsme tak mohli udělat ještě lepším," uvedl hlavní koordinátor celé akce Miroslav Martinek.

Svůj názor můžou podle něj všichni návštěvníci zaslat na mail festivalu.