Na místním letišti pořádá Letecký klub Letecké amatérské asociace Blansko tradiční setkání pilotů a příznivců ultralehkého létání. To se uskuteční v neděli od půl jedné. O den dříve pořádají jedenáctou Show Malá Haná také modeláři z Boskovic, kteří budou modely letadel a horkovzdušných balonů prezentovat od deseti do osmnácti hodin na polním letišti u Sudic.

Návštěvníky Leteckého dne v Kotvrdovicích čeká bohatý program. K vidění budou mimo jiné jednoduché létající stroje i moderní letouny. „Připravili jsme ukázky ultralehkých letadel, která byla z počátků létání pro radost. Máme ale nachystané i stroje z devadesátých let minulého století, i současnou světovou špičku v této kategorii z produkce českých a slovenských firem,“ sdělil pořadatel letecké show Zdeněk Moravec.

Kromě letadel pořadatelé do programu zahrnuli seskoky parašutistů nebo ukázky manévrovacích schopností vrtulníků i umění pilotů kluzáků. „Jednáme rovněž o některém z vojenských vrtulníků, se kterými se Armáda České republiky účastní zahraničních misí. Podařilo se nám sehnat i skupinu nadšenců zabývajících se historickou vojenskou technikou. Zhlédnout tedy bude možné i historické automobily a ukázky vojenské techniky,“ doplnil Moravec.

Součástí nedělního odpoledne budou i letové ukázky klubu blanenských leteckých modelářů.