S podobným cílem jde do voleb i boskovický lídr hnutí ANO 2011 podnikatel Luděk Řehoř. Ten na prvním místě kandidátky nakonec nahradil Tomáše Dvořáka, který byl původně navržen a schválen, ale na svou pozici z pracovních důvodů rezignoval. „Do voleb jdeme s přáním, abychom získali mandát k tomu, zásadně vstoupit do vedení a správy města. Máme chuť a zájem nastolit v Boskovicích dobrou komunikaci mezi městem a občany. Společně chceme podpořit růst a rozvoj Boskovic," vysvětlil Řehoř.

lídři Boskovic
ODS: František Sivera
TOP 09: Pavel Vlach
ČSSD: Hana Nedomová
Ano 2011: Luděk Řehoř
KSČM: Vladimír Farský
KDU-ČSL: Jaromíra Vítková
Strana zelených a nezávislých kandidátů: Michal Staněk
Sdružení SNK Evropští demokraté a Sportovci pro Boskovice: Radek Mazáč

KSČM poprvé povede Vladimír Farský, který vystřídá Ladislava Topinku. „Byť jsem byl nestraník, vedení strany naznalo, že jsem jedním z nejaktivnějších zastupitelů, a podpořilo mě. Ve straně máme také asi padesát nových členů, chceme omladit kolektiv a dostat některé do první desítky," uvedl Farský, povoláním strojvedoucí Českých drah. Boskovická KSČM chce podle něj také zapojit místní obyvatele do dění ve městě a zaměřit se na zlepšení podmínek v sociální oblasti.

Změnu lídra přichystala i boskovická TOP 09. Dominika Božka, který čtyři roky pracuje i jako místostarosta města, nahradil v čele kandidátky Pavel Vlach. Ředitel Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy Boskovice se netají tím, že by chtěl být starostou. „Každý lídr má morální povinnost chtít být v čele města, ale je to samozřejmě o vůli voličů. Do voleb každopádně jdeme s vírou v solidní výsledek," věří si Vlach.

Oproti minulé kandidátce má podle něj strana alespoň třetinu nových tváří. „Hlavním důvodem této změny je, že mladí lidé mají čím dál větší zájem angažovat se v komunální politice a chceme jim předat své zkušenosti. A naopak ti, co se v ní dlouhodobě pohybovali, chtějí z kola ven," podotkl Vlach.

Post boskovického starosty si možná po letech zopakuje i František Sivera. Ten totiž na kandidátní listině ODS převezme první místo od současného starosty Jaroslava Dohnálka.

„Hlavně záleží na počtu mandátů, které ODS v Boskovicích získá. Jestli jich bude dost na to, abychom mohli mluvit do obsazení křesla starosty, budu se o toto místo ucházet," prohlásil Sivera, který byl také poslancem Parlamentu České republiky a za sebou má i post zastupitele Jihomoravského kraje. Boskovice vedl v letech 2002 až 2006.

Jedničkou na kandidátce Strany zelených a nezávislých kandidátů bude už třetí volební období Michal Staněk. „V posledních čtyřech letech jsme nebyli v zastupitelstvu, a rádi bychom se podíleli na rozhodování o dění ve městě. Myslím, že obyvatelům máme co nabídnout a můžeme přispět k jejich spokojenému životu," řekl muž, který pracuje jako obchodní ředitel.

Potřetí projevilo svému lídrovi důvěru i Sdružení SNK Evropští demokraté a Sportovci pro Boskovice. Povede jej ekonom a aktivní sportovec Radek Mazáč. „Naše kandidátka dospěla k drobným změnám, ale nejsou nijak fatální. Posílili jsme nejméně o třetinu nových mladých členů, od studentů přes úředníky až po dělnické profese. Rádi bychom navázali minimálně na úspěch z minulých voleb, kdy jsme byli čtvrté nejúspěšnější uskupení," usmál se Mazáč.

A kdo do podzimních komunálních voleb povede boskovické lidovce? Současná místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. „Naším cílem je obhajoba čtyř mandátů z minulých voleb, ale budu ráda, pokud jich získáme ještě více. Pak bychom mohli dosáhnout na větší počet radních i post starosty," přála by si Vítková. Dodala, že kandidátka má nejméně třetinu nových členů. „Jsou to převážně mladí lidé. Například na čtvrtém a pátém místě kandidátky jsou dva mladí vzdělaní pánové Tomáš Pléha a Michal Knödl," přiblížila boskovická místostarostka.

PETRA SRSTKOVÁ