Oblíbených hospod má několik. „Ve všech jsem se hned po skončení prohibice ptal po původu lahví, ze kterých nám obsluha nalévala. Bez toho bych si v současné době asi tvrdý alkohol neobjednal, na to si svého zdraví příliš vážím. Bohužel jsem často svědkem toho, že zdaleka ne všichni mí známí jsou takto obezřetní," poznamenal Havlíček.

Alespoň na Blanensku se velmi liší přístup lidí k pití tvrdého alkoholu v městech a na vesnicích. Tam jsou někteří lidé v těchto dnech při pití tvrdého alkoholu méně zdrženliví. Nezávisle na sobě to potvrdilo několik majitelů hospod. „Za sebe můžu potvrdit, že se nás celá metanolová aféra příliš nedotkla. Místní mají v naši provozovnu důvěru, takže se o původ alkoholu příliš nezajímají. Celkově bych řekl, že se tvrdého alkoholu vypije o něco méně, ale nejde o nic výrazného. Lidi jsou prostě zvyklí k nám chodit léta a vědí, že se jim nikdy nic nestalo," nabídnul jednu z možných příčin překvapivého stavu Zdeněk Klíma, vedoucí jedovnického Pohostinství V Chaloupkách.

Ověřené lahve

Majitelé jednotlivých hospod i ve vesnicích však dbají na bezchybnou kvalitu nabízeného zboží. „Musíme mít všechno formálně podložené, proto sám původ zboží pro jistotu kontroluji na internetu. Obyvatelé obce mně i proto věří. Prodávají se stále ty samé, za ta léta už stabilní značky. A to i kvůli tomu, že jsme museli částečně omezit nabídku lihovin. Lahve, kterými jsme si nemohli být na sto procent jistí, jsme okamžitě stáhli z prodeje," uvedl Jan Zvěřina, majitel Hostince U Zvěřinů sídlícím v Žernovníku.

Původ alkoholu ve svém baru Koruna pečlivě zjišťuje také provozovatel Michal Kugler. „Ke všem lahvím jsme si obstarali takzvané rodné listy. Pár lidí se mě na ně ptalo, tak jsem byl rád, že jim je můžu ukázat. Celkově je vidět, že se tvrdého alkoholu prodává méně. Ale náš bar naštěstí není na prodej lihovin zaměřený, takže nás celá metanolová aféra zase tak moc nepoškozuje," dodal Kugler.

Další provozovatelé restaurací, hospod a barů na Blanensku se s menším zájem o tvrdý alkohol potýkají obtížněji. „Raději stále prodáváme alkohol vyrobený v minulém roce, u kterého odborníci prokázali, že žádné nebezpečí nehrozí. Nová pravidla u letošních lahví nám nejsou dostatečně jasná, protože každý dodavatel tvrdí něco jiného. Prodej celkově rozhodně poklesl, někteří hosté mi na rovinu řekli, že mají prostě stále ještě strach, takže když už přijdou, raději pijí jen pivo a víno," řekl provozní blanenského Sport baru Orange, který si nepřál být jmenován.

A ještě o něco horší situaci hlásí někteří majitelé restaurací v Boskovicích. „Na tržbách se nezájem lidí o tvrdý alkohol podepsal opravdu výrazně. Ti, kteří už se rozhodnou si sklenku něčeho silnějšího dát, chtějí nejprve vidět certifikát o původu lahve, kterým jim vždy můžeme dát k nahlédnutí," nastínil majitel Baru Pod věží Lukáš Novotný.