Parta nadšenců z Blanenska z komunity Stovkou tam a zpět už od pátku dorazila ke svému cíli. Do Estonska na tamní ostrov Hiiumaa. Blanenský deník Rovnost o jejich nevšedním dobrodružtví pravidelně informuje. „Jsme kousek od vesnice Mägipe. Zde se naše cesta bude otáčet zpět směrem domů. Snídaně s výhledem na Baltské moře,“ okomentovali cíl své cesty členové expedice na sociální síti. Na daleký sever se vypravili Jan Černý, Miroslav Kakáč a Stanislav Vítek.

Zdroj: Youtube

Na ostrov Hiiumaa se výprava dostala trajektem. Tradiční ledová cesta přes zamrzlé moře podle všeho nakonec nebyla možná. S tím už nadšenci počítali předem. Na pobřeží dorazili od Čudského jezera. Předtím navštívili estonské město Narva, které leží poblíž hranic s Ruskem. „Krásné město plné parků a historie,“ poznamenal Jan Černý.

Na svůj youtube kanál pak dobrodruzi přidali další videa z neobvyklé cesty za zážitky. Výpravu nadšenců může kdokoliv podpořit na bankovním účtu zmíněné komunity 2900475350/2010. Jména dárců jsou pak tradičně napsaná na kapotě bezmála padesát let starého vozu, se kterým brázdí Evropu.

Zdroj: Youtube