Dav lidí čeká na příjezd autobusu. Intenzita slunečních paprsků se stává nesnesitelnou, nebo pro změnu prší, ale není se kam schovat. V horším případě není ani kam si sednout a čekání na městskou hromadnou dopravu se tak stává nesnesitelným. To je běžný scénář situace na některých blanenských zastávkách v dnešních dnech.
„Zamyslel se někdo z vedení města, zda by nebylo vhodné vybudovat kryté přístřešky u zastávky bývalé rychločistírny? Pro ty, kteří čekají na autobus, je to opravdu velice nepříjemně, jak v dešti, tak v parných dnech. Ale tohle asi nikoho nezajímá,“ upozornil na internetových stránkách města jeden z návštěvníků fóra.
Výstavba zařízení zastávky leží na bedrech města. Česká autobusová doprava zařizuje pouze označení zastávky, nikoliv lavičky a přístřešky na ní. „Před dvěma dny jsme o tom diskutovali, ale v rozpočtu na tento rok žádné finance na zastřešení vyčleněny nemáme,“ řekl Milan Vítek z odboru komunální údržby. Stížnosti cestujících tak letos vyslyšeny nebudou.
Lidé si kromě zastávky u bývalé rychločistírny stěžují také na chybějící lavičku na zastávce Metra 3 u benzínky pod firmou Metra. Můžou zde buď stát, nebo se opřít o plot podniku. „Musel jsem si sednout do trávy. Šel jsem od doktora z Metry a bolely mě nohy. Nemohl jsem stát,“ stěžuje si Josef Šebek z Bořitova. Na této zastávce postrádají cestující i přístřešek. „V minulosti bylo možno ukrýt se při nepřízni počasí pod přístřešek u vrátnice závodu Metra. V současné době je však tento zrušen,“ poukazuje na problém další z přispívatelů do internetového fóra.

Více informací se dozvíte v sobotním vydání blanenského Deníku 23. června.