VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stížnosti mířící na radnice? Na silnice, chodníky, značky i sousedy

Blanensko – Blanenská radnice loni řešila deset stížností obyvatel města. Do desítky stížností se loni vešla i další města na Blanensku.

19.2.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavla Škaloudová

Stížnosti na stav silnic, chodníků, dopravní značení, ale i sousedské spory řešili v minulém roce úředníci na Blanensku. V Blansku jako oprávněné nejčastěji shledali ty, které se týkaly stavu komunikací. Sousedské spory v Letovicích řešila přestupková komise.

Směrnici o vyřizování a přijímání petic a stížností umístili blanenští úředníci na nových webových stránkách města na viditelnější místo. „Směrnice pochází z roku 2004 a najít ji lidé mohli už i na staré verzi blanenských webových stránek. Dohledat ji tam ale bylo obtížnější," řekl Jiří Kučera z kanceláře tajemníka blanenského městského úřadu.

Podle něj je ale podání stížnosti nebo sepsání petice jeden ze způsobů jak se mohou obyvatelé Blanska vyjádřit k dění ve městě. „Proto by se jim informace o tom, jak takovou stížnost nebo petici správně sepsat, mohla hodit," vysvětlil Kučera.

Loni na blanenském městském úřadě vyřídili deset stížností. „Průměr za poslední tři roky je přitom dvanáct," uvedla Michaela Knotková ze sekretariátu starosty Blanska s tím, že nejčastěji se stížnosti týkaly stavu komunikací a provozu škol.

Ty, které loni v Blansku úředníci shledali jako oprávněné se většinou týkaly stavu silnic a chodníků. „Odpověď zpracovává daný odbor, který má předmět stížnosti na starosti do třiceti kalendářních dní," uvedla Knotková.

I Letovičtí mají na vyřizování petic a stížností přesný předpis. „Dle tohoto předpisu mohou lidé podat stížnost ústně, písemně i elektronicky," uvedla tajemnice letovického městského úřadu Naděžda Lorenčíková.

Letovice? Sousedské spory

Za loňský rok tak v Letovicích řešili šest stížností. „Žádná z nich nebyla směřována na postup úředníka městského úřadu. Nejčastěji se jednalo o sousedské spory, ty ale předáváme přestupkové komisi," uvedla tajemnice s tím, že tyto stížnosti nezahrnují do počtu těch, které řešil letovický městský úřad.

Stížnosti obyvatel města se nevyhýbají ani radnici v Adamově. „Za rok 2012 jich bylo celkem sedm," uvedla tajemnice adamovského městského úřadu Vlasta Kubenová.

Mezi nimi byla například stížnost na nedostatek parkovacích míst pro zdravotně postižené před budovou Městského úřadu v Adamově nebo požadavek na opravu opěrných zdí na ulici Sadová.

I v Adamově mají lidé možnost obrátit se se svými stížnostmi a připomínkami na úřad hned několika způsoby. „Mohou nás kontaktovat poštou, e-mailem, přes datovou schránku, telefonicky, faxem osobně nebo příspěvkem do Zpravodaje. Nejčastěji lidé využívají e-mail," uvedla Kubenová.

Ve Velkých Opatovicích loni řešili dvě petice. „Týkaly se pozemků u hřbitova a s těmi, kdo se k petici připojil jsme jednali. Stížnosti a petice nemíváme často, ale podle mě jsou v pořádku a řešíme je na radě nebo zastupitelstvu," řekl starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek.

Obyvatelé Rájce-Jestřebí si podle jeho starosty Pavla Perouta nejčastěji stěžují na stav komunikací. „Jsme ale malé městečko a s lidmi se často potkáváme, takže většinu připomínek vyřizujeme osobně," dodal Perout.

Autor: Eva Ondráčková

19.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Žáci 1.B ze ZŠ Dvorská v Blansku s paní učitelkou Ivanou Klimešovou.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme žáky ze Základní školy Dvorská v Blansku

AKTUALIZOVÁNO

Koledy zpívaly na Blanensku stovky lidí. Skauti, důchodci i ochotníci

Blanensko /FOTO, VIDEO/ – Teplý čaj, poklidná předvánoční atmosféra. Žádný spěch. Koledy a setkání s přáteli. Necelá tisícovka lidí se ve středu v podvečer na Blanensku zapojila na devíti místech do projektu Deníku Česko zpívá koledy.

Chřipka hrozí. Nemocných lidí stále přibývá

Blanensko, Vyškovsko – Změny počasí, špatná imunita, prochladnutí, ale i řada dalších vlivů. Ordinace praktických lékařů na Vyškovsku se začínají pomalu plnit nemocnými. Někteří se paradoxně nakazí přímo v čekárně.

Prezidenta volili i studenti v Blansku. Účast byla 86 procent

Blanensko /FOTOGALERIE/ – Koho by si středoškoláci vybrali za svého prezidenta? Odpověď přinesou dvoudenní studentské prezidentské volby, které se v České republice konají už od úterý. Na Blanensku se do nich zapojily celkem čtyři školy, na Vyškovsku žádná.

Divočáci rozrývají půdu mezi domy. Mají hlad

Blanensko /FOTOGALERIE/ - Černá zvěř vychází z lesů a míří mezi domy. Je přemnožená a dlouhodobé sucho způsobilo nedostatek potravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT