Dělníci podle stavbyvedoucího Radka Voráče odvezli zelené staveništní buňky, které jim sloužily jako zázemí, a oplocení. Další práce udělalo město na své náklady. „Nakoupili jsme materiál a pracovníci na veřejně prospěšné práce postavili nový plot. Prostor již bude pouze pod dohledem města," uvedla starostka Boskovic Hana Nedomová.

V posilovně u základní školy na Slovákově, která se nachází hned vedle staveniště, se již delší dobu drží vlhkost. Město to bude muset dát do pořádku. „Pracovníci stavebního úřadu se tam byli podívat. Do konce letošního listopadu uděláme potřebné kroky, aby tam nezatékalo," přiblížila Nedomová.

Vlhkost se do posilovny, která se nachází v bunkru pod školou, dostala poté, co se v důsledku dřívějších prací na sportovní hale obnažila část zdi školní tělocvičny. Posilovnu má v pronájmu Čestmír Sekanina z TJ SOUZ Boskovice. Je rád, že to nebude muset opravit na vlastní náklady. „To bych posilovnu raději zavřel. Teď tam pořád musím topit elektřinou a mám puštěných pět vysoušečů. Protopím necelé tři stovky denně. E.ON mi již oznámil, že letos budu platit za energie alespoň o padesát procent víc než loni. Nějaké peníze budu zřejmě požadovat po městě. Doufám, že se domluvíme," uvedl Sekanina.

Sám by si ale přál, aby halu ve Slovákově dostavěli. Ačkoliv je to už nyní pasé. „Pod školou nemá voda kam odtéct. Ale kdyby tam stálo sportoviště a vodu by odvedli do kanalizace, tyto problémy by nevznikly," míní Sekanina. Protože by hala sousedila se školou, město by podle něj snadněji získalo peníze na její provoz.

Jinak to vidí například boskovický architekt Jiří Klimek. „Pokud by hala vznikla v Červené zahradě, její provozní náklady by se snížily. Mohla by se totiž napojit na topní systém tamního zimního stadionu. Nesloužila by jen jako větší tělocvična, ale mohla by do města přilákat i různé kluby a víc žít i turnaji," uvedl Klimek.

Návrhů je řada

Ten nedávno navrhl řešení, jak by šlo prostor po hale ve Slovákově ulici využít. Svou vizi již představil vedení města. „Je to prostorová studie. Můj návrh vychází z požadavků různých skupin lidí, s kterými jsem se o tom bavil. Na základě toho jsem navrhl skatepark, který ve městě chybí. Dále stěnu pro přízemní lezení, takzvaný boulder, antukové hřiště pro volejbal, jež tam kdysi bylo, nebo dílny ke škole. Možností je také udělat tam klubovnu. Tu by mohli využívat například skauti, kteří mají omezené prostory," vysvětlil Klimek.

Variant se podle něj nabízí řada. „To, co jsem navrhl, je ale jen nástřel. Ukázka toho, jak by mohla lokalita vypadat. Určitě to není konečný návrh. O dalším využití je důležité diskutovat s obyvateli," řekl Klimek.

Mít v Boskovicích skatepark je snem skateboardistů již mnoho let. Neustále o něj žádají vedení města. Jenže téměř pokaždé, když se naskytne vhodná lokalita, objeví se i protesty lidí. „Myslím, že s tím by už dnes nebyl problém, protože skateparky se stavějí z betonu. Jeden takový je například v Brně ve Slatině. Přestože je jen pár metrů od bytovek, nikdo si tam nestěžuje. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby nám jej město postavilo třeba ve Slovákově ulici. Budeme rádi za jakoukoliv lokalitu. V poslední době intenzivně jednáme také o možnosti postavit jej v Doubravách. Jako součást bikeparku," popsal skateboardista Radek Přibyl.

Návrh nového umístění haly včetně dalšího využití lokality ve Slovákově ulici má radnice předložit zastupitelstvu do osmého prosince. Ještě předtím ale budou představitelé města diskutovat s obyvateli. „Další kroky si neumím představit bez diskuse s nimi," sdělila starostka. Upřesnila, že město dále jedná o možnostech postavit halu v Červené zahradě. Není také nereálné, že by stála v areálu některé z boskovických středních škol, které zřizuje Jihomoravský kraj. Ten by pak na ni mohl poskytnout dotace.

Město do haly ve Slovákově ulici investovalo přes pět milionů korun včetně DPH.