Kunštátští zastupitelé zadání studie výstavby bazénu v areálu tamní základní školy schválili už v září loňského roku. „Jenže starosta v této záležitosti nepodnikl žádné další kroky, což je zarážející. Jednoduše neudělal to, k čemu jej rozhodnutí zastupitelstva zavazovalo," má jasno bývalý starosta města a současný zastupitel za ODS Pavel Göpfert.

Současný starosta Zdeněk Wetter podle něj zanedbal své povinnosti. „To může bohužel mít velké následky, mimo jiné proto, že nikde není napsané, že příští rok se podobný dotační titul opět vypíše," poznamenal Göpfert.

Wetter konstatoval, že termín na podání žádosti o dotaci vedení města propáslo asi o čtrnáct dní. „Nepočítali jsme s tím, že se zdrží vypracování projektu, ale nechci říct, že za to může někdo konkrétní," uvedl Wetter.

Podle svých slov vzniklou situaci ovšem tragicky nevidí. „Počkáme na další dotační období. Je sice pravda, že rodiče našich žáků by díky bazénu ušetřili peníze za cestovné, které musí platit kvůli dojíždění na bazén v jiných městech, ale zvýšili jsme příspěvky města škole na výcvik, takže by se o velký problém jednat nemělo," myslí si kunštátský starosta,

Spoluúčast města na stavbě bazénu by dosáhla výše asi tří milionů korun. „Tyto peníze můžeme použít třeba na opravu chodníků, které jsou v některých místech v docela katastrofálním stavu," připomněl Wetter.

Po konzultaci s pracovníky kanceláře Regionálního operačního programu prý zjistil, že Kunštát by na peníze z dotace možná stejně nakonec nedosáhl. „Rozhodli jsme se proto soustředit na už dříve zpracovaný projekt, u kterého je naše šance na úspěch při shánění dotace daleko větší," upřesnil Wetter s tím, že se jedná o rekonstrukci naší sportovní haly.

Asi za devět milionů korun, přičemž spoluúčast města činí necelý jeden a půl milionu korun. „Oprava by mohla začít už zkraje příštího roku. Svým způsobem mi tento krok navíc připadá smysluplnější, protože oprava haly je skutečně nutná a sám ji tedy vlastně upřednostňuji," prohlásil Wetter.

Na názor se zeptal i Zdeňka Peši, který je starostou Olešnice, tedy srovnatelně velkého města. „Řekl jsem mu pouze tolik, že považuji za rozumné investovat peníze do opravy stávajícího sportovního zařízení, a ne do projektu, který by do budoucna mohl přinést některé zbytečné komplikace. Ale je to samozřejmě pouze můj názor, do kroků kunštátského zastupitelstva nijak zasahovat nemohu a nechci," reagoval Peša.

VÍCE ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ BLANENSKÉHO DENÍKU ROVNOST