„V tuto chvíli je v této lokalitě hotové založení spodní stavby mostní konstrukce. Všechny železobetonové mostní podpěry a mostní opěra. Dokončujeme přeložky vodovodu přímo v místě budoucí okružní křižovatky a také v Brněnské ulici v části vedoucí dolů směrem k nádraží,“ informoval na webu města Blanska stavbyvedoucí Robert Škarecký.

Na druhém břehu v místě bývalých uhelných skladu ve Svitavské ulici dělníci a těžká technika dokončují mostní podpěry. Hotové už je také rozšíření parkoviště u obchodního domu Lidl a nové napojení na cyklostezku. „Díky samostatně vydanému stavebnímu povolení nyní na dokončovací práce naváže kolaudace. Po ní bude zprůjezdněna cyklostezka až po Lidl,“ uvedla mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.

Část silnice mezi Adamovem na Blanensku a brněnskou částí Útěchov připomíná místy tankodrom. Lesníci s opravou počítají nejdříve ve druhé polovině příštího roku. Za podpory města a kraje.
Z Adamova do Útěchova: řidiči ničí pneumatiky. Ze silnice je tankodrom, zlobí se

Podle Roberta Škareckého se stavaři potýkají s nedostatkem stavebních materiálů. Nejcitelněji se to týká hutního materiálu. Vše komplikuje válečný konflikt na Ukrajině. „Potíže máme i s dodávkami čerstvého betonu. Aktuálně je potřeba obrovských objemech jak na stavbu přemostění, tak také na opravu železničního koridoru a dalších velkých stavbách. Situaci neusnadňují ani stoupající ceny všech materiálů. Přesto stále počítáme s dokončením stavby silničního mostu letos tak, aby bylo možné most využívat po obnovení vlakového spojení v prosinci letošního roku,“ dodal Škarecký.

Silniční most přes řeku Svitavu a železnici z blanenské ulice Svitavská na Staré Blansko bude dlouhý 155 metrů s dominantními ocelovými oblouky. Řidiči se na něj dostanou z každé strany přes kruhové objezdy. Přijde na 265 milionů korun.