Vyplývá to z pátečního rozhodnutí Jihomoravského kraje. Lidé z občanského sdružení Obzor, kteří v těsné blízkosti staveniště bydlí, se totiž odvolali proti povolení změny stavby. Doufali, že tím stavbu haly jednou provždy pozastaví. „Odvolací rozhodnutí krajský úřad zrušil z důvodu nezjištění řádného stavu věci. V tuto chvíli tedy město nemůže ve stavbě pokračovat. Na jak dlouhou dobu a další bližší podrobnosti zveřejníme příští týden," uvedla v pátek pro Blanenský deník Rovnost mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Kraj měl na rozhodnutí devadesát dní od doručení odvolání. Podle předsedy Obzoru Oldřicha Grulicha lze zatím jen odhadovat, jaká kritéria brali krajští úředníci v potaz. „Vypadá to tak, že naše odvolání zamítli, ale počkáme si na oficiální stanovisko. Poblíž naší bytovky je dětské hřiště, proto asi halu berou již jako vedlejší parcelu. Ale to není správné, všechno je to jeden celek. Stavba má stát jen pár metrů od bytů," přiblížil Grulich.

Odvolání však podali i lidé, kteří mají poblíž plánované haly rodinné domy. „Kraj asi zjistil, že jim stavba může způsobit nějaké komplikace, a bude trvat delší dobu, než ve věci rozhodne. A stavba tak zatím nemůže pokračovat. Ale zatím jsou to jen domněnky," míní Grulich.

Spousta tamních obyvatel by podle něj v lokalitě místo haly viděla raději park pro matky s dětmi. „Chceme se zasadit o to, aby jej tam město postavilo," upřesnil Grulich. Pod staveništěm se podle něj nachází agresivní spodní voda. A lidé z Obzoru se tak mimo jiné obávají, že může ohrozit základy bytovek.

Jedním z těch, kteří mají poblíž rozestavěné haly postavený rodinný dům, je Martin Charvát. Odvolání podalo spolu s ním dalších pět lidí. „Rozhodnutí kraje přijde našemu právníkovi. Ještě nevíme nic bližšího," uvedl Charvát.

V ulici Bílkova, ve které bydlí, býval podle něj dříve klid. „A před necelým rokem nám tam začali stavět takový kolos. Navíc v místě, kde byla dřív bažina. Do svého domu jsem investoval spoustu peněz a hala jej může úplně znehodnotit," uvedl Charvát.

Proti hale dlouho brojí i boskovické hnutí ANO 2011. „Chceme, aby město halu postavilo v uceleném sportovním areálu Červená zahrada. Kdyby radnice chtěla dostavět halu ve Slovákově ulici, nikdy bychom se s tím nesmířili a snažili bychom se projekt pozastavit. Lokalita Slovákova je pro halu nevhodná nejen z hlediska nestabilního podloží, ale třeba i proto, že tam je nedostatek parkovacích míst," řekl zástupce hnutí Luděk Řehoř.

Na oficiální vyjádření kraje čeká i starostka Boskovic Hana Nedomová. „Rozhodnutí zatím nemám v rukou, neznám podrobnosti, a proto se k němu teď nemohu vyjádřit," uvedla v pátek Nedomová.

Stavbu sportovní haly Boskovičtí pozastavili loni v únoru. Kvůli nálezu černého sedimentu a spodním vodám. Kvůli tomu bylo potřeba přepracovat projektovou dokumentaci. „Město jako investor požádalo boskovický stavební úřad o povolení změny stavby před jejím dokončením, které získalo. Proti tomu se ale někteří účastníci řízení odvolali," vysvětlila Nedomová. Komplikace s podložím způsobily, že se hala prodraží o šest milionů korun.