I přes zákaz vjezdu stavbou stále projíždí auta. „Od rána už bych jich asi pár desítek napočítal. Já s nimi nic nenadělám. To by tady musel stát policista,“ popsal dopravní situaci stavební mistr z Inženýrských a dopravních staveb Václav Stejskal.

Ráno dělníci betonovali závěrnou zídku nového obloukového mostu. Odpoledne se pustí do rozšiřování silnice, která se na nový most napojí. „To už tudy nikdo neprojede. Musíme silnici vyfrézovat a pak přijede bagr, který ji rozšíří,“ dodal Stejskal.

Demolice starého mostu přijde na řadu jako poslední. „Musí být hotové napojení na obloukový most a úsek musí být zcela zprůjezdněný. Až poté je možné zdemolovat ten starý,“ upozornil šéf blanenských silničářů Miloš Bažant.

Po celou dobu uzavírky musí řidiči využívat objízdnou trasu. Ta povede z Adamova přes obce Křtiny, Březina, Kanice a Řícmanice.

Řidiči přijíždějící z opačného směru se na objízdnou trasu napojí v Bílovicích nad Svitavou na křižovatce před cukrárnou Svitava. „Tak na kole tudy snad projedu. Nečekal jsem, že to bude uzavřený tak dlouho. Snad se mi podaří tudy kolo aspoň vézt vedle sebe. Kdyby to nešlo, pojedu lesem. Mám terénní gumy,“ přemítal nad možnostmi Petr Novotný, který po silnici denně jezdí na kole.

V případě výluk v železniční dopravě pojede náhradní autobusová doprava oběma směry po objízdné trase.